Dara Helvétský kříž

Výcvik - překážky

04.03.2012 20:44

Dnes jsme cvičily převážně překážky - vznikla nová videa - https://dara-vssp.webnode.cz/products/vycvik/.

Darča probíhala i oba tunely. Jak plastový pro národní řád, tak i kovový zakončený plachtou pro mezinárodní řád. Bála jsem se, jak bude na plastový tunel reagovat (některým psům vadí, že víc klouže). Mile mě překvapila - byl pro ni příjemnější, asi kvůli zvukům (drápky v kovové rouře znějí opravdu hrozně). Lákala jsem ji z druhé strany. Nebylo potřeba ji jakkoliv fyzicky postrkovat, stačilo ji lákat a lákat. Bylo vidět, jak se snaží, přemýšlí :-)

U tunelu pro mezinárodní řád (zakončený plachtou) jsem plachtu na konci držela, abych Darče průchod ulehčila. Po chvilce přemlouvání do tunelu vlezla. Hlavně mi udělala radost tím, že když proběhla a já ji odměnila, tak se nechala kolem tunelu poslat na začátek roury a na povel a přemlouvání opět do tunelu vlezla. (povely pro poslání před tunel - abych s ní nemusela pořád chodit :-) - ,,jdi vpřed, tunel" Ještě musíme doladit hlavně houpačku a kladinu na sudech.

Procvičila si i odložení, když její kámoš cvičil na překážkách. (Dvakrát se zvedla, vrátila jsem ji na místo, bylo to pro ni hodně těžké, ale snažila se - pak už zůstala ležet :-) - ještě nikdy neměla takovéhle rozptýlení - ráda si s malinou hraje a ani se nemohli přivítat. Alespoň se naučí v odložení lépe ovládat :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode