Dara Helvétský kříž

Výcvik - překážky, stopa

19.03.2012 22:10

Dnes jsme měly ,,dvoufázový trénink". Překážky ráno i večer. Občas (- snažím se každý týden, ale ne vždy mi to vyjde) jedem do práce autem a tak se můžem stavit na cvičáku v Kunraticích jak před prací, tak i po práci. Ráno vždy cvičíme víc - i trochu poslušnosti, víc překážek - většinou bez skokových. Dnes ráno i večer jsme začaly distancema. Darču jsem odměňovala velkou pochvalou a pamlskem - došla jsem za ní ke každé distanci i ke kuželu. Trochu jsem změnila povel k běhu jen ke kuželu. Kromě jiné intonace jsem místo ,,vpřed" začala používat ,,kupředu". Stává se, že se Darča splete - běží jinam (dost často ke kuželu - jen na ni lehce zavolám nene a zopakuji původní povel i s posunkem. - chtěla bych, aby se naučila přemýšlet, kam ji posílám (večer jí to usnadňuje kužel světla od čelovky - svítím tam, kam má běžet - třeba to pochopí :-). Velkou radost mi udělala na vodorovném žebříku - protože ráno i večer ho šla moc hezky, večer jsem ji poslala i na žebřík bez postranic (téměř po něm nemůže chodit špatně - raději byla na postroji, abych ji lépe poponesla (kdyby spadla, bez postranic to víc bolí). Také přešla nácvikový vysoký žebřík - zde se učí neseskakovat - lákám ji dolů pamlskem před čumáčkem. Večer (po velmi povedeném překonání vodorovného žebříku a ohromné pochvale) se dokonce pokusila o vysoký žebřík (jen jsme procházely okolo a ona začala lézt) - vyšla zadníma na druhou příčku (pak jsem ji za ohromné pochvaly sundala). Jako další na pořadí byla ráno i večer lávka na sudech. Potrénovaly jsme podle obou zkušebních řádů - jak se zastavením na konci, tak i bez zastavení (na zastavení ji zatím musím upozornit ,,stůj". Oba tunely trénujeme tak, že jsem na jejich konci (hlavu téměř v tunelu :-) a na Darču volám. Poté co proběhne a dostane odměnu, pošlu ji kolem tunelu zpět na jeho začátek (nemusím tak s ní neustále chodit).

Na nepříjemném materiálu občas obměňuji nejen směr chůze (někdy jdeme i z leva doprava a zpět) ale občas ji i přes plech vyšlu ,,vpřed". Zvládá to velmi dobře.

Při všech cvicích na překážkách i u materiálu mám vždy pro Darču připravenou misku s mňamkou (Darča o ní ví, vidí, když do ní dávám jídlo) a pokud překážku pěkně překoná (jde hezky u nohy...apod) dostane povolení si z mističky vzít (s velkou pochvalou) ,,super". Tato mistička nám výrazně zlepšila motivaci - mnohem větší chuť do cvičení a i větší radost po vykonání cviků :-))

Ráno šla Darča ještě stopu. Našlápla jsem ji před cvičením překážek, vypracovávala ji těsně před odjezdem do práce (cca třičtvrtě hodiny stará). Byla to letos první pořádná stopa (cca 300kroků, 12 předmětů). Je zajímavé, že se jí buď daří předměty a nebo lomy. Dnes jí šly lomy - naprosto bez problémů, poměrně dost přesné, zato předměty odmítala zalehnout (u každého předmětu jsem ji teda položila - ,,lehni", nebo lehkým tlakem na zadek. Dva předměty byly zalehnuty dobře (cca 6. a 10.) Další stopička byla jen předmětová. I tady jsem Darču musela upozornit, že se prostě zalehává :-) Uvidíme, jak se nám bude dařit příště :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode