Dara Helvétský kříž

Výcvik - poslušnost

18.11.2011 22:27

Jako většinu pátků jsme dopoledne byly potrénovat poslušnost s Jarmilou. Od Jitky jsem dostala výborný tip na nepřímou motivaci jídlem. Stačí k tomu miska (nejlépe výraznější barvy a dostatečně veliká, aby ji pes nemusel hledat) a drobné pamlsky (nebo ještě lépe část denního přídělu jídla rozdělenou na maličké kousíčky - lépe více malých odměn) Do misky, která se dá nejdříve cca 2m od psa, dám kousek něčeho dobrého (někdo pár granulek, kousíček masa, trochu konzervičky...). Darča o tom ví a může začít cvičit. Po pár ! cvicích (zpočátku jen např. moc pěkné ,,sedni" - časem se počet cviků a doba prodlužuje) si na povolení ,,vem si" si může k misce doběhnout a mňamku sníst. Následuje doplnění misky - aby o tom Darča věděla - a výcvik může pokračovat.

Cíl je, aby pes věděl, že když udělá cvik dostane odměnu v misce. Ta se bude postupně vzdalovat a prodlužovat se bude i doba, za kterou dostane odměnu v misce. Je to vlastně stejný princip, jako když např. za překážkou leží balonek, pro který si může pes za odměnu doběhnout. (takto mi to ukazovala Jarmila s Megí, ale já to bohužel nedala do souvislosti s jídlem, až teď po Jitčině radě). Jinak např v chůzi u nohy občas dál prokrmuju, za super výkon je miska :-)

Darča pracovala s naprosto úžasnou chutí a zájmem. Doufám, že jí alespoň polovina nadšení a chuti co projevila dnes v tréninku vydrží :-)))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode