Dara Helvétský kříž

Výcvik - poslušnost

31.10.2011 22:11

Kromě tréninků vyhledávání - sutiny a plochy - jezdíme na cvičák trénovat překážky a poslušnost (tu cvičíme hlavně cestou do práce, ale i mezi překážkami na oživení). Díky Petře z práce, která nás ze cvičáku odváží rovnou do Rudné (pracujeme zde), můžem jezdit trénovat minimálně třikrát týdně :-) Je to super, máme klid a čas (co se nepovede dnes, povede se zítra :-) - většinou se na překážky dostaneme čtyřikrát do týdne. To by bylo, abychom to nezvládly :-)

Začala jsem trénovat překážky novým stylem - Darču k pro ni neoblíbeným překážkám přivedu (případně počkám až přijde - prostě dobrovolně - navolno!). K překonávání nedávám povel ,,vpřed" - ten chci zařadit, až bude cvik opravdu dobrý - , ale jen ,,běž" , ,,pojď" apod. A pak čekám... čekám až Darča překážku překoná (v případě nepříjemného materiálu jdu první a ,,lákám" ji k sobě; za tunelem má zavřenou misku s odměnou, stojím před tunelem a ...čekám:-) ) Nedovolím Darče odejít nebo věnovat se jiné činnosti-čuchání, rozhlížení se... Naštěstí je v tomto směru velmi lehce ovladatelná, stačí slovem upozornit ,,ne"- tudy cesta nevede (případně ,,vrať se zpátky" - to když chce odejít:-) Čas, po který čekám, než přejde/projde se rychle zkracuje. Doba čekání je vyplněna kňučením a vrčením - je legrační a zajímavé, jak Darča bojuje sama se sebou - ví, že ji čeká veliká odměna a pochvala, ví, že vlastně nemusí něco dělat, ale že je to výhodné a přemáhá sama sebe :-)))

Zatím se soustředíme na nepříjemný materiál, tunel, kladinu (tady problém není, jen slézá víc doleva), lávku na sudech. (Chtěla bych překážky střídat - to až budou všechny OK - chci mít dost času na jednotlivé cviky(překážky) a pořádně se je naučit :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode