Dara Helvétský kříž

Výcvik - o víkendu

21.04.2012 22:38

V pátek dopoledne odpadl pravidelný trénink a tak jsme se šly s Darčou projít do centra Prahy. Naše oblíbená trasa - Muzeum, Václavským náměstím dolů k Luxoru (tady nakoupit knížky - vždy se najde taková, kterou nemám a kterou zaručeně mít musím :-), přes Staromák různými uličkami až na Národní třídu. Odtud většinou pokračujeme na Anděl. Takto jsme šly i dopoledne, potkaly pár fajn lidí, občas se někde zdržely (s Terkou :-) - už jsem ji dlouho neviděla). Pak metrem na Zličín a ,,naší" cestou pěšky do práce.

Sobotu jsem začala pracovně já (někdy holt do práce musím zajít :-)), odpoledne pracovala Darča - poslušnost. Konečně jsem se zlepšila v obratech - už tak nezastavuju, než se otočím - za chůze. Stále váhám, jak učit čelem vzad - obíhání nebo přiřazování - prostě nevím. Teď jsme dělaly nově přiřazování a Darče to hodně pomohlo - zlepšila se jí koordinace zadních nohou :-), ale obíhání jí jde lépe - hlavně v čelem vzad za chůze. (když je přede mnou ,,ke mě", tak oběhne, nebo se přiřadí podle toho, jakou rukou lehounce pohnu :-) Uvidíme.

V neděli odpoledne byla Darča na stopě. Jedna cca 120 metrů vlastní - s pamlsky a cca 5-ti lomy. Na hlíně - po dlouhé době poprvé :-) Pěkné pomalé vypracování, jen se občas musela vrátit na lomu - sama! Využily jsme příležitosti a vypracovaly jsme i dvě cizí. Vzhledem k tomu, že jsem ji pěkně uvedla na nášlapu - ukázala jsem jí rukou ,,stopička" Hezky se rozešla, obě stopy byly na cca 20-ti cm vysokém osení. Darča se snažila, ale nebyla tak přesná. Příště musí na cizí stopě dostat více pamlsků než na mojí. Bylo sucho a tak předměty hezky zalehávala. Asi zkusím, aby jen zůstala stát (když je mokro, tak si nechce lehat a předměty ignoruje). Zkončení cvičení jsme měly vtipné - ukazovala jsem, jak jsem učila Darču chodit přes nepříjemný materiál, tunel - prostě použitelné pro překonání čehokoliv. Zde se jednalo o skokovou překážku. Náhodný udivený kolemjdoucí viděl toto: Dvě bláznivé ženské, mezi nimi nizoučký betonový kvádřík (místo překážky). Jedna si hraje na kňučícího psa a druhá na ní volá a hodně nahlas ji chválí, jaká je to šikulka a ať skočí :-))) Úžasné :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode