Dara Helvétský kříž

Výcvik - poslušnost

27.03.2012 22:24

Darča už celkem dobře následuje ruku s pamlskem, zvládá ,,kuk" - oční kontakt v sedě. I celkem dobře udrží oční kontakt při chůzi, ale problém nám dělá rozcházení - ve většině případů to vypadá tak, že sedí (oční kontakt OK), rozcházím se - mrkne na zem a pak se zase dívá na mě. Tak jsem se začala pomalu rozcházet ze stoje (doteď vždy seděla). Po kratičkých úsecích, které jsou výborné, dostává volno ,,super" a může si sníst mňamku v mističce - ví o ní již před cvikem. Konečně se zlepšují obraty na místě. (předpokládám, že je to tím, že již Darča neobchází, ale přiřazuje se k noze) Snažíme se i o obrat čelem vzad. Pro zjednodušení dávám pomocný povel ,,čelem". Aby tento cvik měla pěkně dotažený (pěkně se točila i zadníma nohama) hned po obratu se zastavuji. (uvidíme, zda to opravdu pomůže :-)

Aby se urychlil výcvik na vodorovném žebříku, lehce jsem zaimprovizovala a pomocí kratšího obyčejného žebříku máme doma na zahradě,,vodorovný žebřík". Postupně ho zvyšuji (to vždycky když začne mít Darča snahu vypomáhat si šlápnutím na zem :-). Snažím se, aby předníma nohama nechodila po postranicích - na místo, kam chce ťápnout dám ruku - nedošlápne a přendá si packu na žbržlinku :-) (tím, že je hodně nízký, nemusím mít strach, že by ji pád odradil)

Snažím se i o ,,přitažení člunu". Darča na povel ,,drž" dostane do tlamy kratší lano, na kterém je přivázaná lehčí zátěž. Následuje povel ,,dones". V tuto chvíli to ale vypadá spíš tak, že jí dám lano a lákám ji za sebou - hlavně ať alespoň kousek odtáhne ,,závaží" (pokud pustí, musí si ho sama sebrat)

Dnes se dokonce moc hezky tahala o hračku - a mohla si ji odnést domů :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode