Dara Helvétský kříž

Výcvik - poslušnost, překážky

24.01.2012 15:40

Poslušnost se snažíme cvičit částečně podle absolvovaného semináře Petry Šenové. Hlavně chůzi u nohy naváděním pamlskem. V úžasné spolupráci s Pepou a Martou vznikají krátká videa  - 13.1.2012 https://youtu.be/Rny50yoisCM - první video - musím Darču více motivovat (lepšími pamlsky - Pepovi obyčejné válečky ze supermarketu Daře evidentně chutnají - je to chlupatá obluda :-))a dělat kratší úseky chůze. Přidám i misku jako odměnu (používáme na překážkách). Je vidět, že Darča chodí u nohy křivě. I když posunu ruku trochu dozadu, nezlepší se to. Na videu jsem si všimla, že je to stejná křivost, jakou má když běhá ,,navolno". Budu ji muset ,,nějak" narovnat. Je možné chodit podle např. plotů, ale s Darčou mám zkušenost, že ,,schopnost" kterou si ,,uvědomí" je trvalejší a jistější. Učím ji ,,ustupovat tlaku" - to aby se dala ustoupit lehkým zaťukáním na zadek.

14.1.12 jsme byly na cvičáku na překážkách. Vznikla další videa z poslušnosti.

Chtěla jsem i projít překážky. Neobvykle jsme začaly áčkem a kladinou. Pokračovaly houpačkou - tu Darča proběhla bez zaváhání, pak následoval tunel. Zde se Darča vůbec nezastavila - proběhla ho bez nejmenších problémů! Naprosto super. Tím jsme překážky zkončily. Končit se má v nejlepším a tohle bylo bez chybičky :-))

20.1.12 - nová videa V poslušnosti bych jako největší problém označila křivou chůzi. Sice Dařin zájem o pamlsky není moc velký, ale snaží se. Co jí jde lípe je oční kontakt (zatím v zastavení). Darča sedí, v levé ruce mám pamlsek. Darča má koukat na mě. Ruku jsem postupně dala i Darče za hlavu - nejdřív se otáčela. To se snažím odbourat tím,. že odměňuji i pamlskem z pravé ruky. (nepravidelně ruce střídám - pamlsek mám v obou)

Novinkou v našem výcviku je změna obratů. Dosud mě Darča při obratu čelem vzad i při přiřazování k noze obíhala. Měly jsme proto velké problémy s obratem vlevo. Nově jsme začaly cvičit bez obíhání - jen přiřazování k noze. Vypadá to, že když se to naučím já - mám velký problém zkoordinovat pohyby při ,,čelem vzad" - pro Darču by to nemusel být velký problém. Zlepšila se v obratu vlevo i v ustupování do strany.

Na překážky chodíme ráno. U skokových překážek dávám po doskočení vždy povel k zastavení. Dara se zastavuje čelem ke mě, ale jinak nehybně stojí. Na nejnižším áčku jsme zkusily směr nejen tam, ale i zpět. Žebřík /vodorovný/ procvičujemeš stále stejně - hlavně ať ho dojde, jedno jestli ťape na bočnice (ty bych chtěla odnaučit až si bude jistá). Na lávce na sudech Darča začíná naskakovat i s mírným pohybem lávky. (dosud vždy naskakovala na lávku, která se nehýbala-neujížděla). Na houpačce jsem začala Darču zastavovat - dosud jsem ji nechala jen probíhat. Jednou ji nechám zastavit, jednou jen proběhnout (to aby se nezastavovala ještě před překlopem) U tunelu se stále zmenšuje doba, po kterou musím čekat, než jím proleze (ale stále chvilku ,,váhá". Pro spestření ji do něj občas pošlu ,,s rozeběhem".

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode