Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy, stopa, tunel

13.04.2012 18:17

Trénink plochy - Točná

V prvním kole jsme opět začaly hledáním. Osoba cca 70 kroků vzdálená. Figurantka ležela z levé strany křovinatého kopečku nad bunkrem, Darča hledala na kopečku (skrz křoviny vedla sem cestička), i do křoví koukla/čuchla , pod kopečkem vpravo, osobu nenatáhla. Darča pěkně aktivně hledala, zaběhla i hezky daleko, po nějaké době se ke mě vrátila. Vyslala jsem ji znovu. Opět hledala v původním směru. Zavolala jsem ji zpět (nepotřebuji, aby se vyčerpávala na místě, které již má prohledané) a nasměrovala výrazně víc vlevo. Tentokrát na kopeček nevyběhla a ležící osobu našla :-)

Další byla dlouhá zabíhačka na opačnou stranu. Osoba byla pod zdí, daleko, 150 kroků? Jak Darča hledala jsem neviděla, jen podle její rolničky na krku jsem tušila, že vykryla slušný prostor - zaběhla i dolů ze svahu. Vyětěkávání měla rozdělené - po 20 štěknutích první část odměny, až přijdu, tak zbytek. Štěkání měla rozdělené z důvodu lepší motivace (aby ji nepřestalo bavit dlouho štěkat). Zatímco vyštěkávala, odešla ji další osoba. Protože již mohla být unavenější, odešla figurantka jen kousek. (Cíl je, aby si Darča postupně zvykala déle a vícekrát za sebou hledat bez zabíhaček). Darča vyběhla krátký prudký svah rychle, pak ale zpomalila a dala se více vpravo. hledala, ale tempo bylo pomalejší. Naštěstí zafoukal větřík, Darča osobu natáhla a rychle dohledala. Poslední byla hodně dlouhá zabíhačka. Pěkné, rychlé.

V Druhém kole jsme měly čtyři dlouhé zabíhačky (dvě osoby odcházejí současně, Darča je vidí). Darča hezky hledala, běhá už pěkně daleko. (zabíhačky měla i na zvýšení motivace - v druhém kole ji začíná být víc a víc teplo, funí.) První osoba krásně daleko, u druhé Darča vyběhla, vzhledem k drobnému vánku se jí podařilo osobu velkým obloukem oběhnout. Když k ní pach zavál, okamžitě se otočila, dohledala a osobu pod celtou vyštěkala (chvilku ji trvalo, než se rozštěkala. Budeme muset celtu zařazovat častěji).

V druhém kole jsem Daře po vyštěkání a odměnění dala pískací míček - moc se jí líbil, občas si pískla do chůze - znělo to jak nešťastné pískání nějaké myšky. Opět se začalo rozbíjet pískátko - vždy se jí uvnitř míčku rozlomí pískátko. Je to drahá sranda, jeden míček stojí kolem 100 Kč. A jiné nechce :-)

Na blížících se zkouškách ZZZ budu šlapat kamarádovi stopu, tak jsme to odpoledne vyzkoušeli. Nejprve jsem našlápla stopy pro Artana. Šel je pěkně, je moc šikovný :-) Pak Matěj našlápl dvě stopy Darče (na konci zůstal ležel), předmět byla mikina. Darča v obou případech vyšla hodně rychle. Protože foukalo ze strany, šla vedle stopy. Šla nepřesně, ale lom našla, stopu dokončila. Naše zimní učení zalehávání předmětů mělo úspěch. Mikinu zalehla na jedničku. A zalehnutím označila i ležícího figuranta :-). Nechala jsem ji rozštěkat. Při druhé stopě také zalehla, ale už začala štěkat dřív (v leže). Začnu zase dávat do stopy pamlsky. Chtěla bych tím zpřesnit Dařinu práci na stopě. Co mě potěšilo, byla její chuť jít dopředu. Teď ji musím tuto chuť ,,zkulturnit" do koukatelné podoby :-)

Když už jsme byly na cvičáku, zkusily jsme ještě distance. Na levou i pravou stranu již běhá Darča pěkně, zatím ji dělá problém distance uprostřed ,,vpřed" - po přestěhování distance na vzdálenější místo běžíraději ke kuželu. Ale myslím, že tento problém lehce odbouráme pravidelným opakováním. Další překážky jsem nechtěla překonávat (měla za sebou dopolední plochy a já chci, aby měla projev radostný a rychlý). Jen jsme zopakovaly průchod tunelem na první pokus. Třikrát do tunelu pro národní řád. Vždy hned napoprvé. U tunelu pro mezinárodní zkoušky (je zakončen plachtou) jsem ji volala z druhé strany (ale již plachtu nezvedám). Vždy proběhla s kratším zaváháním na začátku, ale s plachtou problém nemá. Je to šikulka :-))

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode