Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

16.03.2012 21:45

Trénink plochy - Točná

(vysoký listnatý les, téměř bez nízkého porostu - jen na pravé straně cca 50 kroků od osy křoví (u bunkru). Osu tvoří cesta, po pravé straně podél cesty svah -cca 2metry vysoký, kratičký - cca 4metry, hodně prudký - bála jsem se, aby Darču hodně nezpomalil.)

Výrazně se oteplilo. Teplota kolem 15 °C (ráno  0°C, odpoledne 18°C). Na Darče bylo znát, že toto rychlé oteplení může být problém. Raději jsem hledání dala hned na začátek. Takže jsem hned na začátku dala figurantce krabičku s odměnou (odešla cca 50 kroků na pravou stranu), aby se schovala dřív, než přijdu s Darčou. Tu jsem pak poslala směrem, kde byla osoba ,,hledej". Darča moc hezky vyběhla a začala hledat. Zaběhla i pěkně daleko, ale osobu necítila. Hledala hezky vytrvale, dvakrát jsem ji zavolala k sobě (když už se vracela) a znovu vyslala. Nakonec osobu našla a krásně vyštěkala. Pokračovaly jsme zabíhačkami - dvě osoby odchází současně - každá na svou stranu - cca 80 a 70 kroků. Darča vždy vyběhla s chutí, jednu z osob musela déle dohledávat - opět hledala hezky vytrvale. Už běhala s vyplazeným jazykem a začala funět, takže jí jen poslední (třetí) osoba udělala přímáčka - cca 10 metrů - jen pro radost.

V druhém kole již nebylo naplánované hledání. Darča už začala být udýchaná - bylo jí dost teplo. Takže jsme  udělaly jen dvě zabíhačky - opět současně - Darča obě osoby vidí. Opět vyštěkání super, v běhu byla pomalejší, ale snažila se :-) Druhá osoba opět udělala Darče ještě jeden krátký přímáček - pro radostné zakončení.

Daru vždy hodně ovlivňovalo počasí - když je teplo je hodně udýchaná, je vidět, že je jí velké teplo. Snažím se, aby měla co nejlepší kondici - běhá u kola, dlouhé vycházky. Chci přidat i nějakou lehčí činnost (vycházka) v teplé části dne - pro co nejlepší návyk na oteplení. I přes vyšší teploty Darča štěkala moc hezky.

(Teď ji nechávám cca 10 štěknout, pak jí dá figurant trochu odměny, Darča štěká dál, než dojdu - pak jí dá figurant současně s pochvalou zbytek. - je to proto, aby nemusela na začátku (po nalezení figuranta) hodně dlouho štěkat bez odměny)

Po hledání jsme jely s Jarmilou na cvičák. Darče bylo opravdu teplo - funí a funí, tak jsme udělaly jen distance, vodorovný žebřík a sudy. Snažila se :-)

Večer měla doma ještě malou rozcvičku - (přivezli mi 14 balíků sena pro koně) skočila na balík (zkoušeli jsme, jestli se udrží, když ho budeme pomalu kutálet - přidržovala jsem ji a povzbuzovala -  a opravdu zvládla po kutálejícím se balíku pomalu chodit :-)))

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode