Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

11.03.2012 19:52

Trénink ploch - oficiální trénink ZBKP - Košík

(bývalý sad, na zemi holé šlahouny, místy šlahouny s trny)

Další super trénink. V prvním kole měla Darča dva figuranty odcházející současně - 80 kroků a 90 hodně dlouhých kroků :-) Při vyštěkávání druhého figuranta se první posunul o cca 20 metrů dopředu a o něco blíže ose - Darča se tam nechala vyslat a osobu bez problémů našla. Další štěkání byla zabíhačka - na opět 90 dlouhých kroků :-)

Bylo vidět, že se začíná oteplovat - mě byla zima a Darča začala víc funět :-). Aby dobře pila, dávám jí hovězí vývar - ráno vyvařené kousky masa, které dostává za vyštěkání.

V druhém kole jsem se více bála únavy a tak Darču čekalo pouze troje štěkání. Aby měla změnu, prvního figuranta neviděla odcházet. Cca 50 kroků. Vyběhla s chutí, krásně vyštěkala. Další dva opět odcházeli současně a Darča je viděla. Opět přes 90 kroků. U figuranta vpravo musela po cca 60 krocích přejít přes cestu a pak dále hledat. Bez problémů. Dokonce těsně před tím, než našla figuranta, míjeli ji lidi s velkým černým psem. Nenechala se vyrušit a moc hezky vyštěkala osobu.

Darča byla moc šikovná, běhala ochotně i přes trnité šlahouny a zabíhala krásně daleko. Příště bych opět chtěla kombinovat vysílání do směru, ve kterém je ukrytá osoba s přímáky na obě strany.

Po tréninku jsme s Jarmilou jely ještě na cvičák. Potrénovat překážky a trochu poslušnosti. Z překážek jen žebřík, lávku na sudech, houpačku a tunely. A samozřejmě nepříjemný materiál :-) Z poslušnosti hlavně obraty - čelem vzad s Darčou i bez Darči (to jsem se učila otáčet se bez zastavení :-). Darča se snažila, vypadala, že ji to baví :-), jen na konci u distancí se jí občas nechtělo skočit nahoru. Když jsem vytrvala v požadavku (v klidu, ale stále), vyskočila, kam měla (pomalu, ale skočila). S celým tréninkem jsem byla spokojená, cestou domů Darča spala a spala :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode