Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

09.03.2012 14:47

Trénink plochy - Točná (spíše listnatý les, pravá strana dobře průchozí, na levé straně místy mladé proutky, osa je cesta, pravá strana se výrazně svažuje)

Pokračovaly jsme podle minulého tréninku ploch. Dva figuranti odcházejí současně, Darča je vidí.

V prvním kole odešel jeden figurant až ke zdi (prostě  zeď v lese :-), druhý prostupnějším terénem asi 110 kroků. Darču jsem nejdříve poslala do prorostlejšího terénu. pak jsem ji poslala ve směru druhé osoby. V obou případech běžela s velkou chutí, krásně vyštěkala. Špatně jsem to vymyslela - chtěla jsem, aby třetí osobu hledala bez zabíhačky a aby to bylo v pravo - lehčí terén. Ale vyšlo to na druhou stranu. Tak jsme raději udělaly opět hodně dlouhou zabíhačku a mezitím se šla další osoba ukrýt. Darču moc hezky vyběhla, i když osobu vůbec neviděla (ukrytá za stromem - 60 kroků).

V druhém kole opět odešli dva figuranti. Z prvním běžela moc hezky (jen jsem ji musela po delší chvilce zavolat zpět a vyslat znova - pohybovala se moc vlevo od osoby(na dalším ,,kopečku") - ale podle figurantky doběhla hodně daleko :-) - napodruhé super. Při hledání dalšího figuranta se nechala vyrušit komunikací mezi osobou, která se ukrývala (aby ji Darča neviděla odcházet) a ostatními - abych věděla, odkud přesně ji mám vyslat. - musíme i na plochách občas zařadit různé hluky, volání... Přivolala jsem si ji zpět a vyslala znovu. Našla a vyštěkala. Na osobu, kterou Daruška neviděla odcházet, jsem ji pro jistotu poslala z menší vzdálenosti. Vyběhla pomaleji, ale moc hezky dohledala a vyštěkala. Vrátily jsme se zpět na osu. Opět figurant odešel do větší vzdálenosti. Darča ho viděla odcházet. Chvilku hledala a našla :-) Zakončily jsme přímáčkem.

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode