Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

15.02.2013 18:28

Trénink plochy - Hostivař (terén vzadu u křižovatky - osa napravo - pravá strana tráva, levá les; bezvětří)

Chtěla jsem hlavně potrénovat dobré vykrytí začátku terénu. Osoba vlevo i vpravo cca 30 metrů. Protože sice je našla a krásně vyštěkala (nechala jsem ji štěkat déle - hledání bylo jednoduché, v obou kolech ji vždy jedna osoba přivedla), ale zdaleka se tomu nedal říkat alespoň trochu rovný běh ve směru vyslání, takže osoby zůstaly téměř na stejném místě (jen se o kousek posunuly - ve stejném směru). Opět natáhla osobu v trávě z poněkud jiného směru - běžela mnohem víc dopředu. Při vyslání ,,směr les" (mohla běžet po pěšině) se vždy stočila do lesa, ale osobu si vždy našla :-)

V druhém kole jsem původně chtěla dát opět dvě osoby na začátek, pak poslat Darču opět doprava (touto stranou začne) - zde ale osoba nebude. Po prohledání strany ji vyslat doleva na osobu. Dopadlo to ,,trochu" jinak. Darču jsem poslala doprava - tráva. Opět s obloukem a prohledáním okolo, ale pěkně vyštěkala. (proto jsem opustila původní plán a dala jsem figurantce instrukce, že před dalším vysláním se ji ukáže, aby opravdu věděla, kde je osoba a že se dá běhat i rovně ;-). Teď jsem ji ale pustila hledat osobu na kraji lesa. Pěkné. Darče se ukázala osoba na kraji trávy, Darča vyběhla a ... opět zahnula dopředu. Asi ji stáhl pach (nebo použila mozek :-)) a osobu vyštěkala. Vypadalo to tak, že si cestou k osobě vyběhla v trávě "S". Po pochvale jsme se opět vrátily na osu, popošly cca 15 metrů dál - i figurantka se mezitím samozřejmě posunula. Darča vyběhla moc hezky, osobu minula a prohledávala les. Zaběhla hodně daleko, opravdu daleko až přeběhla na druhou stranu. Tam také hledala - samostatně. Když ke mě přiběhla, poslala jsem ji opět ve směru osoby. Opět ji nenašla - běžela kousek od osoby, ale v bezvětří ji nenatáhla. Opět zaběhla hodně daleko. Měla jsem snahu ji volat ;-). Když přiběhla, poslala jsem ji na druhou stranu - tam kde nikdo nebyl (to abych ji netlačila pořád do stejného místa). Opět krásně běžela a opět zbytečně daleko. Když přiběhla, opět jsem ji vyslala na osobu - popošla jsem si kousek zpátky po ose (protože se stáčí dopředu, chtěla jsem, aby měla větší šanci ji konečně vyštěkat).  Našla a pěkně označila. Zakončily jsme přímým zadržením.

Darča nádherně běhala. Až moc nádherně :-). Budu muset trochu omezit její akční radius, přeci jen zabíhá fakt moc daleko. Osoby bude dostávat trochu blíž - cca 30 - 40 metrů. A vždy najdu viditelný kraj terénu - a zde dostane dvě osoby -vpravo a vlevo. V různých vzdálenostech - blíž i dál (např. 10-20 a 30-50 metrů). Další věc, kterou pozoruji již delší dobu a teď se mi potvrdila, je, že když Darču volám zpět - např. když se stočila do špatného směru - tak se jí nechce chodit až ke mě, ale raději se na místě otočí a kouká, kam ji chci znovu vyslat. Pokud ji nenutím přijít až ke mě, velmi pěkně se rozeběhne do nového směru. Zkusím rozdělit přivolání až k mé osobě (např. "zpátky" s lepší odměnou) a volání, že se má změnit směr ("zpět" - aby se zastavila a dívala se, kam ji volám).

Po tréninku je hodně unavená - spí na gauči a ani mi nic nenosí jako aport :-). Pracujeme na zlepšení kondice :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode