Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

29.01.2013 20:25

Trénink plochy - Točná (je sníh a teplota nad nulou. Všude to taje, je mokro, auta se boří do bahna... Parkujeme před areálem VŠE, terén je do kopce a velmi přehledný; silnější vítr fouká z pravé strany)

Tento trénink byl naplánovaný jako motivační - žádné těžší dohledání, žádné prodírání se terénem, prostě jen jednoduché (osoba za stromem) hledání.

V prvním kole měla osobu vpravo i vlevo cca 50 metrů. Při prvním vyslání jsem si neuvědomila sílu větru a když jsem ji vyslala doleva, tak sice vyběhla, ale po cca čtyřech metrech se otočila a velmi jistě vyběhla na pravou stranu. Krásně figuranta vyštěkala. Vrátily jsme se na osu a já konečně poslala Darču doleva. Pěkně vyběhla, označení jako celý trénink super :-). Po vyštěkání se osoby posunuly cca o 10metrů do svahu, tentokrát jsem si vítr lépe ohlídala a Darča běhala tam, kam má :-))

V druhém kole jsem se rozhodla vítr více využít a na pravou stranu (odtud foukal vítr) jsem dala dvě osoby - vzhledem k silnějšímu větru mohly být o něco dál, než je těch 50 metrů. Téměř ihned pach natáhla a jednu (tu spodnější) vyštěkala. Z tohoto místa jsem ji poslala dál hledat - vlastně to byl směr rovnoběžný s osou. Byla trochu překvapená, ale vyběhla a za chviličku už vyštěkávala figurantku - vzdálená od první osoby cca 15 metrů. Zakončily jsme klasickým vysláním (pravá/levá), téměř přímo na osobu.

Celý trénink běhala Darča naprosto nádherně, krásně brala pach ze vzduchu. Řekla bych, že jí vyhovovala jak teplota - lehce nad nulou, takže ani mráz, ale ani žádné teplo - tak i silnější vítr, díky němuž cítila osoby na velké vzdálenosti :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode