Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

25.01.2013 19:12

Trénink - plochy - Oleško

Nový terén - svah pod el. vedením. na pravé straně trnité pruty - s potížemi průchozí, po cca 30 metrech přecházející v les. Po levé straně trní hustší - ale stále průchodné, přecházející v téměř neprůchodné houštiny (bez trnů).

V prvním kole měla Darča figurantky hodně daleko (byly tam už na předchozího pejska). Šlo mi o průchod velmi nepříjemným a hustým křoví a tak jsem po příchodu na osu nechala osobu na levé straně na Darču zavolat. Pak jsem ji vyslala - pěkné, živé, statečně se prodírala křovím až osobu vyštěkala. Vrátily jsme se na osu a Po zavolání druhé figurantky jsem ji poslala hledat na druhou stranu - doprava. Opět moc pěkné - abych se nemusela prodírat křovím (pro náročnost by to znamenalo, že bude štěkat opravdu hodně dlouho - to jsem nechtěla, tento trénink byl zaměřen na prodíráním se křoví i na větší vzdálenosti a tak jsem nechtěla, aby se zbytečně neunavovala štěkáním ), osoba po odměnění dala Darče krabičku a ta mi ji přinesla :-). Další hledání bylo již bez zavolání. I tak si Darča osobu krásně našla. Při cestě zpátky šla Darča napřed - mě prodírání přes trny šlo výrazně pomaleji. Asi jsem se Darče zdála hodně pomalá a tak se vydala na druhou stranu hledat samostatně :-)).  Pěkně hledala, ale osobu nenašla - byla o něco níž než prohledávaný prostor. Nechala jsem osobu opět zavolat (tak to bylo na této náročnější straně v plánu). Darča opět vyběhla s chutí a nyní již bez problému dohledala. Po vyštěkání mi opět přinesla krabičku. Za odměnu na cestě k autu dostala pískací míček a hodně pochval :-) U auta na ni jako vždy čekala odměna - nyní ve formě teplého vývaru.

V druhém kole jsme měly osoby o něco blíž - cca 50 metrů. Darču jsem chtěla posílalat již bez volání. První osoba super - na vyslání běžela pěkně rovně, osobu přeběhla (běžela asi 3 metry o ní, necítila ji), ale cestou zpátky ji pěkně vyštěkala. Protože další osoba byla dál, než jsem myslela, nechala jsem ji raději zavolat. Byla opravdu hodně daleko, ale s touto pomocí ji Darča pěkně dohledala. Poslala jsem ji na druhou stranu - pravou, jednodušší - moc pěkné hledání i štěkání. Poslední štěkání bylo opět hledání - na kratší vzdálenost, do ,,křoví". Zase dostala za odměnu míček, hodně pochvaly a u auta vývar :-)

Super trénink, Darča mi udělala obrovskou radost :-) Hrozně se snažila a krásně se prodírala křovím - je to šikulka :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode