Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

11.09.2011 14:50

Absolvovaly jsme oficiální trénink pražské brigády. Jako vždy jsme se přihlásily na plochy. Konaly se Na Košíku - Praha 15 - Hostivař. Poprvé jsme tam jely autem. Až na malý zádrhel, když nám zrušily odbočku - přestavba křižovatky - a to, že jsem odbočila dřív (ne do ulice, ale k autobusové zastávce) to bylo celkem dobré :-) (hlavně Dara má po tréninku radost z klimatizace).

Protože nás bylo hodně, rozdělili jsme se na dvě skupinky. Naše skupinka šla v lesíku (bývalé sady? ) na pravou stranu. Nikdy jsem tu trénovat nebyla (vždy jen v prostoru vlevo) a tak mě překvapilo velké množství kopřiv (nepatří mezi Darčiny oblíbené kytičky). První kolo jsem figurantky nechala zaběhnout jen na jednu stranu (na co nejdostupnějším místě) a Darču vypouštěla velmi brzo - ještě za běhu/dosedání osoby. (Proto, aby měla co největší chuť běžet přes pálivý porost) I tak skákala jak zajíc - velmi opatrně a s velkou rezervou přeskakovala šlahouny. K figurantkám se v ohou případech dostala a pěkně vyštěkala. Na další kola jsme se posunuli dále, k porostu s minimem kopřiv. (Julie díky :-)

Zde jsme pokračovaly podle posledního tréninku - dva figuranti (jeden vpravo - Jana odběhla úžasně daleko (na nás) a Darča s tím neměla nejmenší problém :-), jeden vlevo - toho neviděla odcházet, nešel až tak daleko) Při hledání se opět na chvilku zastavila a otočila se na mě. Opět povel k hledání. A pěkně našla :-)) je šikulka. (Myslím, že se toto počáteční otočení brzy odbourá - jen co Darča zjistí, že má opravdu hledat - a sama:-) Třetí štěkání v druhém kole byl jen přímáček.

Daly jsme i třetí kolo - stejně jako druhé - Darča je šikovná, snaží se - začínám být čím dál tím víc nadšenější - jen nic nezkazit :-))). Chtěla bych jí stále dělat odbíhačky - do větších vzdáleností. Hledání (bez vidění figuranta odcházet) bude na opačnou stranu než zabíhačka a na menší vzdálenost (budem prodlužovat :-)

P.S. Co je nejhezčí na tom, že máme psa?

Chvíle, kdy Dara odpoledne leží na gauči, hlavu opřenou o mojí nohu a nahlas chrápe :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode