Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

08.01.2013 22:38

Trénink plochy - Hostivař (chladno 2-3°C, déšť - chvílemi mírnější)

Pro veliké bahno jsme parkovali hned u cvičáku. Nechtěly jsme si opakovat loňské vyprošťování auta z rozježděné hlíny. Osu jsme proto daly na původní ,,příjezdovou" cestu - vpravo suchá tráva, vlevo křovinatý lesík. Byla jsem na Darču po minulém nepodařeném tréninku zvědavá. Na první kolo jsme daly osoby blíž - cca 15 metrů vpravo a 10 metrů přes křoví. Nejprve jsem ji poslala na jednodušší stranu - tu s původně vysokou, nyní uschlou lehlou trávou. Darča nádherně vyběhla a vyštěkala (nechala jsem ji štěkat jen krátce, odměna ve všech případech veliká - kousek konzervy ,,kuře s vemenem v plechu"). Vrátily jsme se na osu a Darča šla hledat do lesíka. Tady už neběžela tak pěkně rovně, dříve se stočila a spíš měla snahu chytat pach ze vzduchu (popoběhla, zastavila se, větřila a pak zase běžela dál). Zavolala jsem na ní - neviděla jsem, kde je, tak jsem ještě zapískala - to už byla u osoby (mého volání/pískotu si ani nevšimla a krásně osobu vyštěkala) Nádhera :-) Minulý trénink se na Darče nepodepsal :-))) Figurantka v trávě se mezitím posunula o cca 20 metrů dál od osy (ani jedna figurantka se neposouvala dopředu - byly v jedné lajně). Opět vyběhla krásně, trochu zakličkovala - přeci jen ji dělá trochu problém udržet směr - natáhla osobu a krásně vyštěkala. Pěkné bylo i hledání osoby v křoví (také se posunula) - tady po 8mi štěknutí dostala piškotu, krabičku až když jsem přišla.

V druhém kole Darča opět nejdříve do trávy. Figurantka měla být 50 metrů od osy. (společně s figurantkou se domníváme, že v této vzdálenosti byla ;-) Darča skvěle vyběhla, lehce zakličkovala a nádherně osobu vyštěkala. I další hledání bylo pěkné (ještě třikrát).


Na dnešním tréninku jsme měly osu v místech, kde jsme ještě nehledaly, ani jsme je nekřížily. Tak nebyla Darča ve vysílání do směrů ovlivněná nějakými ,,návyky". Když měla běžet na ,,přehlednou" stranu do trávy, dokázala celkem slušně udržet směr. V kontrastu bylo chaotičtější hledání v křovinatém lese - vysoký les vždy zvládala slušně. Budeme muset více pracovat na dodržení směru v hůře prostupném terénu.

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode