Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

21.12.2012 14:06

Trénink plochy - Hostivař (téměř bezvětří, -3°C)

Darča hárá.

V prvním kole jsme měly standartní osu. Osoby odcházet neviděla. Ve vzdálenosti cca 50 metrů. Kam jsem poslala, tam byla osoba. Po vyštěkání se figurantky posunuly cca o 15 metrů. Opět kam jsem poslala, tam osoba. Super, pěkné štěkání, krásné vybíhání. Chci prodlužovat dobu štěkání - Darča štěká cca 22-27x, dostane odměnu od figuranta a pak štěká dokud nepřijdu a nedám znamení - pak následuje zbytek krabičky :-) .

V druhém kole jsem osu opět otočila - vlevo lesík s cestičkou, po pravé straně vyšší suchá tráva. Osoby opět cca 50 metrů. Nejprve jsem Darču poslala do trávy (mohla běžet po příjezdové cestě - pro ulehčení). Po cca 7 metrech se stočila kolmo na posílaný směr. zavolala jsem ji zpátky a opět vyslala správným směrem. Tentokrát zahla opačně - kolmo, ale na druhý směr. Opět jsem ji odvolala, kousek popošla a vyslala. Tentokrát doběhla až k osobě a pěkně vyštěkala. Poslala jsem ji na druhou stranu - opět nadvakrát. Napotřetí měla osobu blíže - ale ne dostatečně - i tak jsem měla snahu ji odvolat ze špatného směru - dohledala si ji z druhé strany (obloukem ji přeběhla a při návratu vyštěkala). Zakončily jsme přímáčkem :-)

Musím začít mnohem více pracovat na poslušnosti - jak v dodržení směru vyslání tak v lepším odvoláním ze špatného směru. (toho, že bych ji odvolala od osoby se moc nebojím - na to má při hledání dost špatnou poslušnost ;-). Při dalším hledání v ploše bude mít v neobvyklém směru Darča osobu mnohem blíže - cca 10 metrů od místa vyslání - tuto vzdálenost budeme postupně prodlužovat. (když jsem ji vícekrát odvolávala bylo vidět, že její chuť opadá - co bylo zajímavé, tak stále vybíhala (i když pomaleji), pěkně hledala, ale měla menší chuť se vracet - hledala stále samostatněji - poslední hledanou osobu dohledala i přes to, že jsem měla snahu ji zavolat) V místě, kde vím, že vybíhá dobře bude figurant opět ve větší vzdálenosti.

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode