Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

02.03.2012 18:48

Trénink plochy - Hostivař

Terén - rovina, listnatý lesík s nižším porostem - velmi mladé stromky - ,,proutky", pruchodné (při průchodu švihaly do očí), osu tvořily cestičky

Příjezd k lesíku, kde trénujeme je od Hostivařského cvičáku. K němu vede zpevněná cesta, dál je jen hlína - dnes slušné bahno. Tři auta projela celkem bez problémů, ve čtvrtém řidička hlásila menší problémek, páté zapadlo. Vytahováním auta z bahna se začátek tréninku odložil o cca hodinku. Naštěstí se ho díky Janě a jejímu autu podařilo vytáhnout. Špinaví jsme byli ještě před začátkem cvičení :-)

Začaly jsme zabíhačkama. (dva figuranti odchází současně, Darča oba vidí). Na vzdálenost cca 50 kroků. Po vyštěkání se osoby posunuly rovnoběžně s ,,osou" - cestička dál o cca 20 kroků a o něco blíž k cestě (aby to nebylo moc náročné, když to není zabíhačka). Darča s tím neměla problém. Chtěla bych výrazně prodloužit vzdálenost, na kterou Darča běhá, takže jsem v dalším kole zvolila jiný ,,model".

V druhém kole jsme měli dvě zabíhačky (figuranti odcházeli současně) na dlouhou vzdálenost (cca 75 kroků) Darča k nim bez problémů doběhla. Třetí zabíhačka byla na cca 90kroků - super. Mezi tím další figurant odešel na druhou stranu - již blíže k ose. Tady jsem udělala chybu já. Darču jsem (na figurantku, kterou neviděla odcházet) poslala ze špatného místa (měla jsem jít více dopředu - takto když Darča vyběhla do určeného směru, nepotkala nikoho). Darča vyběhla, po cca 10-ti metrech se zastavila, koukla na mě - povzbudila jsem ji k další práci - pokračovala. Povzbuzení jsem musela ještě jednou zopakovat. Pak Darča začala hledat samostatně. Figurantku ležící ,,trochu z trasy" našla. Na závěr jsme udělaly lehoučký přímáček.

Trénink byl super, při odjezdu už nikdo nezapadnul :-)

Protože chci prodloužit vzdálenost, na kterou Darča hledá i zabíhá, chtěla bych na příštích trénincích ploch zkusit ,,model" - dva přímáky - figuranti odcházejí současně, Darča oba vidí, nejdřív posílám za jedním, pak návrat na osu a vyslání do směru, kam odešel figurant číslo dva. Tyto přímáky budou dlouhé - min 70 kroků, lépe k 90 (podle terénu). Osoba, na kterou Darča štěkala jako první se posune rovnoběžně s osou - cca 30kroků do vzdálenosti od osy cca 40-50 kroků (tato vzdálenost se bude prodlužovat).  Poslední štěkání bude opět dlouhý přímák - Darča uvidí osobu odcházet - může odběhnout opravdu dál - 90 kroků. Uvidíme, jak to půjde - plán se samozřejmě bude měnit podle momentální situace :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode