Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

20.11.2012 20:23

Trénink ploch - Točná

Po delší době jsme opět byly na standartním tréninku ploch. Na rozdíl od jiných cvičení jsem změnila osu postupu - kolmo na naší ,,nejčastější". A Darče to dělalo problém. Vyběhla sice do směru kam jsem ji poslala, ale velmi brzo se stočila do směru, kam ji normálně vysílám - prostě síla zvyku :-) Nechala jsem ji hledat - zaběhla dost daleko a hodně zeširoka - do stran, ale našla a hezky vyštěkala.

Vyslání na druhou stranu bylo mnohem lepší - dodržela směr a pěkně osobu dohledala. (protože jsou zde betonové skruže na kterých jsme trénovaly spodní úkryty, byla zvyklá tímto směrm vybíhat). Vyslání opačným směrem opět nebylo ideální - po stočení do jiného směru jsem ji zavolala zpátky a zkusila znovu vyslat - to se ještě zopakovalo (popošla jsem si blíže k osobě) - pak pěkné. Jako poslední hledání v tomto kole měla osobu v hustém křoví. Nechala jsem figuranta na Darču zavolat (chtěla jsem, aby se jen ukázal, ale přes hustý keř nebyl vidět) a poslala Darču hledat. Chvíli křoví obíhala - hledala lepší - vlastně nějakou cestu - k osobě. Nakonec se prodrala křovím a vyštěkala. Zakončeno zadržením.

V druhém kole jsem na každou ze stran poslala dvě osoby. Jedna klasicky zalehla do větší vzdálenosti, druhá se měla posunout dopředu o cca 50 metrů dál ve směru postupu a stát! Lehla si až ve chvíli, kdy Darča vyštěkávala první osobu. Takto jsem to udělala proto, aby si Darča zvykla vybíhat tam, kam ji opravdu pošlu (u první/druhé osoby měla snahu pokračovat dál ve směru prvního vyslání - zavolala jsem ji a vyslala znovu. Pro ulehčení to bylo po cestě). Pak již bez problémů :-) Při hledání třetí osoby zaběhla až ke stojící čtvrté. Odtud poslána zpátky hledat. Vyštěkala třetí figurantku  a protože čtvrtou osobu již viděla, udělali jsme jen dlouhou zabíhačku na zakončení.

Protože jsem ostatním dlouhou dobu pachovala výšku a další čas jsem na borovici trávila, než se psíci vystřídali (opravdu pěkně napachovaná vejška), dohodla jsem se s Jarmilou, že na mě Darču pustí. Snažila se, zabíhala dlouho - musela jsem na ni i zavolat, pak se chytla pachu v křovíčku (vál tam vánek). Pokníkla, neštěkala. Trochu jsem slezla níž, dohledala a pěkně vyštěkala. Postupně budeme výšky opakovat, aby se je naučila lépe dohledávat. Zatím jen na mě :-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode