Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

10.11.2012 22:30

Trénink plochy - nový terén u Nechánic

Na oficiální trénink ploch byl domluven nový terén (pro nás; již se zde konaly nějaké zkoušky). Vysoký smrkový les s nízkým maliním plazícím se po zemi (dala se vybrat místa bez malin, ale chtěli jsme psíky potrénovat na nepříjemném terénu), místy shluky malinkých (cca do dvou metrů vysokých) mladých smrčků - téměř neprůchodných.

V prvním kole jsem dala dvě osoby na kraj (ve vzdálenosti do 30-ti metrů). Jedna osoba na kraji lesa, druhá v mladých smrčkách. Nejprve jsem Darču poslala doleva (na osobu volně ležící). Darča pěkně vyběhla, maliny ji zbrzdily jen trošičku, pěkně dohledala - hledala ve ,,vlnovkách". Pěkné. Vrátily jsme se na osu a poslala jsem ji na osobu v houští. Tady měla Darča problém. Až do hustého houští neprolezla, pach ven asi moc nešel a tak hledala a hledala. Dvakrát jsem ji vyslala na smrčky, nakonec prohledala snad půlku lesa (hledala opravdu dlouho, bylo vidět, že ji to celkem vyčerpalo). Osobu jsem nechala vylézt, ukázat se a Darču jsem poslala znovu. Teď již pěkné - i přes pomalejší ,,prodírání se". Další byl přímáček. Zakončeno zadržením.

V druhém kole jsme se soustředily pouze na smrčky. Obětavá figurantka Jitka se prodírala mladými stromky a já za ní pouštěla Darču. Super - takto jsme to zvládly čtyřikrát, na závěr opět zadržení pro radost :-) Moc povedený trénink :-)

Po obědě jsme sjely ještě na cvičák - stopička (kratší, pro radost) a pak trocha chůze. Darča se snažila, byla jsem s ní celý den moc spokojená :-)

(daly jsme menší pauzu od překážek, před zkouškama byly na programu velmi často, teď trochu snížíme intenzitu :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode