Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

05.06.2012 13:14

Trénink plochy - Hostivař (po dešti)

 V tomto lese jsme byly naposledy na jaře, kdy jsme zelenou barvu mohly vidět jen na jehličnanech. Teď se z hnědých proutků staly malé zelené stromečky, z kterých kapala voda. Naštěstí déšť přestal již před tréninkem, takže alespoň z nebe voda nepadala.

Protože jsem nevěděla, jak se Darča bude pohybovat v hustém mokrém křoví, začaly jsme zabíhačkou - cca 70 dlouhých :-)kroků. Protože krásně a s chutí vyběhla (opravdu na to nevypadala, když jsem ji brala z auta), zatímco hledala, další osoba odešla na druhou stranu. Tam jsem ji poslala hledat po vyštěkání prvního figuranta. Hledala moc hezky. Další bylo také hledání (první bylo na menší vzdálenost - 40 kroků, druhé již delší). Zakončily jsme ,,Dařiným přímým zadržením".

V druhém kole jsme začaly rovnou hledáním. Protože mezi mokrýma stromkama se hodně špatně chodilo, napadlo mě udělat toto hledání hned na začátku terénu. Figurant šel po cestě ohraničující z této strany terén a po 70-ti metrech zahnul na kraj lesa. Darča se tak učí prohledávat hned na začátku terénu. Posílala jsem ji ne po cestě, ale lesíkem. Opravdu prohledávala les až ukrytou osobu našla a vyštěkala. Jako další hledání měla osobu na druhé straně. V tomto směru je po cca 30-ti metrech cestička. Osoba byla  4 metry za cestičkou. Darča s tím měla problém, sice hezky a vytrvale hledala, ale cestička ji stahovala zpátky. Nakonec jsem ji vyslala po této cestičce (osa i tato cestička se sbíhaly). Teď našla bez problémů. Ve stejném směru jako bylo to to hledání jsme udělaly zabíhačku (opět přes cestičku). Teď naprosto bez problémů. Zakončily jsme opět ,,přímým zadržením" :-) Celý trénink Darča nádherně běhala a hledala. S vyštěkáním jako vždy problém nebyl žádný :-)

Dnes byla Darča úžasná celý den - ráno super plochy, odpoledne se jí povedla chůze u nohy (zatím rovně, obraty zvlášť) i stopa. Prostě šikulka :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode