Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

01.06.2012 22:58

Trénink plochy - Točná.

Dneska měla Darča nějakou běhavou náladu. Původně jsem chtěla udělat vejšku, ale připadalo mi škoda nevyužít Dařiný energie :-) První kolo jsme začaly dlouhým přímákem (až pod druhou zeď), pokračovaly jsme hledáním - nejdřív cca 40 metrů - super, Darča vyběhla s nevídanou energií, oběhla si kolečko a začala hledat. Protože se mi její výkon moc líbil, pokračovaly jsme také hledáním, tentokrát na větší vzdálenost. Super. Zakončily jsme ,,Dařiným přímým zadržením".

V druhém kole měla Darča opět hledání, tentokrát jsme ale změnily terén a běhala směrem k dlouhé zdi. Obě hledání moc hezká, vyštěkání super. Protože se vše dařilo, nechtěla jsem to pokazit a tak následovala již jen zabíhačka (ztížená tím, že byla přes cestu) a poté opět ,,zadržení" (když Daru vypouštím, tak figurant ještě běží a sedá si na poslední chvíli :-) - Daru to hrozně baví :-))) Opět jsme ukázaly Jitce kousek chůze a získaly další rady na zlepšení :-)

Protože trénink skončil dříve a jely jsme s Darčou do práce moc brzy, šly jsme ještě na téměř dvouhodinovou vycházku po polní cestě za Drahelčicema. Krásná krajina - došly jsme až k lesům (zjistím, kde jsme to vlastně byly a kam se teda budem vracet :-).

Večer jsme jely na cvičák. Běhavá nálada Darču nepustila a tak byly na řadě distance. Doufám, že jsem konečně zjistila, kde dělám chybu. Asi při trénincích v noci (s čelovkou) se Dara naučila, že kam se dívám a ukazuju, tam běží. Teď ,,ve dne" - cvičíme kolem deváté večer, ale jseště je světlo :-), se dívám na Darču, jestli běží správně. To ji viditelně mate a když jsem se zkusila dívat opravdu jen na distanci, kam má běžet, neudělala chybu (zkusila jsem to již jen jednou, abych ji distance neznechutila - běžela je dneska pětkrát a pořád s chutí :-)

Dál jsme nemohly vynechat oba tunely a pro změnu šla i nepříjemný materiál. Pěkné. Protože měla Darča chuť do práce, zopákly jsme si i chůzi u nohy - rovně, bez obratů. Je vidět, že se Darča zlepšuje, ale na můj vkus moc pomalu :-) Na druhou stranu měla dneska poměrně náročný den a i večer pracovala s chutí :-))) Teď leží na gauči a spí.

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode