Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy, překážky, aport

25.05.2012 21:29

Trénink plochy - Točná

Tento trénink se málem zrušil pro malý počet účatníků. Naštěstí jsme holky šikovný a dohodly jsme se na tréninku i s minimem účastníků :-)))

V prvním kole jsme trénovaly vysílání do stran. Osoba nebyla daleko (cca 30 metrů - byla u zdi). Darču jsem posílala hledat (osoba vždy ležela v přímém směru vysílání). Všechna tři štěkání byla hledání - ne zabíhačky. Darča běhala s velkou chutí, ale vždy u křoví zpomalila. Jako obvykle se snažila běhat v pohodlnějším terénu a z houštin chytat pach. Všechna tři hledání byla moc hezká :-)) Zakončiy jsme přímáčkem.

V druhém kole měla Darča naplánovánu svojí první opravdovou vejšku (bez přístupu, na stromě - cca metr nad zemí). Vybrala jsem si strom dole bez větví, okolo podobné borovice, všude hezky vidět, téměř bezvětří - jen váneček .-). Chvíli jsem ,,pachovala", pak byla Daruška vypuštěna hledat. Protože jsem si vybrala místo s hezkým výhledem, mohla jsem Dařinu práci s dohledáním pozorovat. Vánek nesl pach lehounce poponesl směrem k nedaleké zdi a křoví. Darča krásně dohledávala, vracela se ke křoví, ale pach ji viditelně stahoval do ,,volného" prostoru. Bez problémů mě po chvilce našla a krásně vyštěkala. Je to šikulka. Jako další jsem si opět vymyslela štěkání ,,na sebe". Zaběhla jsem Darče do vzdáleného křoví. (to aby se naučila lézt za figurantem i do křoví a jiného nepříjemného ,,bordelu". Za mnou jde přeci jenom ochotněji. Bohužel pro mě, jsem si vybrala křoví se šípky. Vejít dovnitř nebyl takový problém, jako se vydrápat po vyštěkání ven. (Darča neměla problém, krásně za mnou vlezla, vyštěkala, s menšími obtížemi vylezla. Mé problémy s vylezením byly větší :-) Měla jsem v úmyslu zakočit delším přímákem. Figuratka odběhla po ,,cestičce". Darča (asi pod dojmem předchozího hledání v křovinách) začala prohledávat prostor vpravo i vlevo - porostlé křovinami :-) Prohledávala hezky. Aby došla až k figurantce (a zůstala jí chuť hledat), popošla jsem v průběhu jejího hledání a vyslala ji směrem k osobě. Zakončily jsme přímákem.

Pro lepší zakončení jsme měly ještě třetí kolo. Jednoduchá kratší zabíhačka a poté Dařino ,,přímé zadržení" - Dara vybíhá, když figurant ještě běží :-)

Po tréninku jsme s Darčou ještě jely na cvičák na překážky. Vodorovné žebříky, lávku na sudech, houpačku a tunely. Vše pěkné. U žebříku se stále snažím vysvětlit, že po krajnicích se nešlape :-) Pomalu se zlepšují i distance. Nepříjemný materiál super :-)

Odpoledne Darča prospala na gauči a tak začala být k večeru opět aktivní - nosí vše co najde :-) A tak jsme potrénovaly aport. Nejdříve jsem myslela, že budeme cvičit s naší baterkou, ale Darča ji nedrží ideálně (většinou ji drží za jeden konec) a tak jsem vytáhla činku (půlkilovou). Myslela jsem si, že se zaměříme na překusování a bližší předsednutí. Ale brzy jsem zjistila, že musím Darče vysvětlit, že se činka chytá za střed a ne za boky. (když ji chytla špatně, řekla jsem ji ,,ne" a když ji chytla (nebo se snažila chytnout) správně - radostné ,,ano". Bez slova ,,aport", jen s ,,podej". Nechtěla jsem, aby vybíhala ze sedu, jen jsem ji vždy přidržela a na ,,podej" pustila. Ke konci si i předsedala (bylo vidět, že činka ji dělá problém - možná tvrdostí, hmotností?. Teď s činkou budeme trénovat víc - hlavně nepřekusování a bližší předsednutí :-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode