Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy - náš první nepovedený plošný trénink

04.01.2013 22:32

Trénink plochy - Hostivař

Chtěla jsem hlavně potrénovat vysílání do směrů. Osou byla cesta vedoucí doprava. (vlevo lesík, po pravé straně suchá tráva)

V prvním kole jsme začaly zabíhačkou - na levé straně bylo hustší křoví a já chtěla, aby jím Darča proběhla). Moc pěkné, Darča opět krásně štěkala a tak jsem prodloužila počet až na cca 70 štěknutí - super.(v ostatních případech štěkala již standartně) Pak jsem ji poslala na druhou stranu - osoba zde byla blíž (cca 10 - 15 metrů). Krásně vyběhla i vyštěkala. Obě osoby se po vyštěkání posunuly ve stejném směru occa 10 metrů dál (levá figurantka byla cca 50 metrů daleko, pravá cca 25m) Na levou stranu vyběhla i přes křoví naprosto nádherně :-) Super i s vyštěkáním. Poslala jsem ji na druhou stranu a také super. ( A napadlo mě, že bych ji příště mohla od osoby - když teď trénujeme na kratší vzdálenost kvůli směru - poslat přes osu na druhou osobu (ať nemáme moc stereotypů ;-).

Druhé kolo se nepovedlo :-( . Je to první trénink, o kterém mohu říct, že se vůbec nevydařil. Plán byl úplně stejný jako v prvním kole, jen jsme posunuly osu na začátek určeného terénu (dalo se v jednom směru běžet po cestičce - naší běžné ose). Bohužel nastal problém v komunikaci a přesto, že toto s Darčou nikdy netrénujem, tak osoba , která byla ve vysoké trávě se při mém zavolání na Darču ,,zpátky" zvedla  - neviděla jsem to (někdy se to dělá, aby pes při neuposlechnutí zavolání zpátky nikoho nenašel - musí výborně běhat a být extrémě motivovaný, u Darči bych to raději nikdy nedělala). Na první štěkání byla osoba o kus dál, než jsem chtěla a myslela a tak když Darča přeběhla místo, kde jsem osobu čekala, zavolala jsem ji zpátky. Po chvilce se ozvala osoba, ať volám. (bála jsem se, že třeba něco špatného žere, nebo se na ní něco řítí a tak jsem volala) Darča přiběhla, já ji pochválila, osobu nechala přiblížit na původní předpokládané místo a Darču poslala znovu. Opět pěkně vyběhla, ale lehce se stočila dopředu (jako obvykle ;-). Zavolala jsem ji zpátky, Darča se otočila a cestou chytla pach osoby. Pěkné. Ale než k ní doběhla, figurantka si stoupla. Darča vedle ní stála a nechápala. Došla jsem k nim, Darče dala odměnu, od osoby zjistila, co se stalo při prvním vyslání. Vrátila jsem se na původní místo vyslání a na tuto krátkou vzdálenost (a na místo, kde věděla, že je osoba) Darču poslala. Nevyběhla :-( . Pomalu vyšla, ihned se stočila doleva a začala čuchat na zemi. Nechala jsem ji udělat zabíhačku na stejné místo. Pomalejší, ale dobré. Šly jsme na druhou osobu. Raději jsem si popošla ještě blíž k osobě (a to byla jen u první lavičky). Poslala jsem Darču - vyšla, bloumala směrem dopředu, zavolala jsem ji zpátky. Ještě kousek jsme popošly - od osoby cca 5 metrů. Poslala jsem ji znovu - k osobě jsem ji víceméně dotlačila. Vyštěkání slušné - chvilinku dýl trvalo, než se rozštěkala. Dál jsme raději pokračovaly zabíhačkama - dvě osoby současně odcházející, každá na jednu stranu. Obě Darča vidí. Na první osobu - byl to vlasně přímák - vyběhla krásně. I vyštěkání dobré. Poslala jsem ji na druhou stranu. Vyběhla, ale po pár metrech se stočila (a to běžela po cestičce). Po zavolání jsem se s Darčou přibížila k osobě na cca 12metrů. Opět řádně nevyběhla. Přiblížily jsme se na cca 7 metrů. Osoba byla hned za rohem. Darča k ní doklusala a vyštěkala. Na zakončení jsme udělaly přímáček - dobrý. Po ukončení štěkání ostatních psů jsme Darče udělaly ještě přímé zadržení.

Tak zatím nevím, co další trénink. Teď byla Darča zmatená z toho, jestli se jí vyplatí k osobě doběhnout - není tak běhavá, aby tam letěla zbytečně (osoba si stoupla). Určitě na další trénink bude mít jako odměnu kousek konzervy. Ale nevím, jestli se vrátit k zabíhačkám, nebo se tvářit, jako by se nic nestalo. A nebo zpátky začít prodlužovat vzdálenost - když teď přestala běhat. Snad je to jen dočasné - jen na tento trénink, začala jsem ji totiž připravovat na ZTV 1.

A poučení - na krabičky s odměnami vytvářím ,,návod k použití". Až ho vyzkouším, zveřejním Dařinu finální verzi :-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode