Dara Helvétský kříž

Výcvik - neúspěšné ZZZ

09.10.2011 17:15

Tak jsme nezvládly zkoušku ZZZ.

Nástup

Při nástupu jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Naše začínala stopou. A začínala jsem já s Darčou. (alespoň jsem se nemusela dlouho nervovat). Darču jsem přivedla k nášlapu (stopu šlapala Andrea), vydala povel stopa, Darča nasumovala, vyšla a buď se ztratila, nebo nevěděla co má jít a nebo nechtěla. Prostě s čumákem u země čuchala (vypadalo to tak), pak začala revírovat, pak poskakovat a pak...jsem to ukončila. Možná brzo - v tréninku bych na ní křikla ,,fuj, kde máš stopičku", ale to si říkám teď. Hlavně jsem ji měla pomaleji vypouštět na stopu a déle a lépe ji ukázat. No snad příště. Alespoň jsem měla radost když jsem ji mimo zkoušku poslala do tunelu a hned napoprvé proběhla :-)

Po příjezdu domů, jsem vykydala koně a šly jsme si opravit stopu do sadů. Jako odměnu jsem nesla v zavřené dóze stehno kuřete a na stopu a odměnu za předměty kousíčky párku. Stopa měla 220 kroků - podle krokoměru, čtyři lomy jeden předmět. Protože jsem neměla zrovna skvělou náladu, dostala do stopy jen čtyři kousky párku. Hlavu do igelitky strčila opět dobře a pak vyšla po stopě (nechala jsem ji sednout ze strany a tak to byl skoro lom :-) za chvilku začala jít různě do stran - zleva do prava. Ihned ,,fuj, stopa" . Rychle se chytla a celou stopu došla (na druhém lomu trochu problém, musela jsem ji ukázat na stopu - prostě bude muset čuchat a ne si pak dohledávat !) Předmět označila. Na konci dostala kousek párku a našlápla jsem ji ještě jednu kratičkou stopu s lomem a předmětem - na přesnost vypracování. Na konci dostala stehýnko. Cestou domů jsme trošičku zapracovaly na poslušnosti - hlavně povel lehni nebo na dálku a pak vstaň.

Zkusím změnit přístup a motivaci na stopě. Doposud jsem se snažila o co největší zábavu a motivaci. Nyní se stopa stane prací - zábavná, s velikou odměnou na konci, ale prostě prací - tzn.bude se chodit často (baví ji to max. 2x ) - nyní zkusíme ob den stopovat - někdy i denně. Na konci stopy bude část denního jídla (někdy celé - záleží na tom kdy). Budu si stopu víc značit - modrá barva je dobrá - a bude se chodit přesně po stopě (samozřejmě v závislosti na větru. Uvidíme, jestli změna přinese úspěch :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode