Dara Helvétský kříž

Výcvik - dovolená u Netolic

29.07.2011 20:24

Tak nám dovolená končí, bylo tu krásně (super počasí hlavně na vycházky), jen jsem si představovala některý den větší teplo na trénování Darči ve vodě.(když je chladněji tak moc velkou radost nemá). Ale několik aportů i nácvik skoků do vody jsme zvládly. Vzhledem k tomu, že je zde celkem mělko, využila jsem mola u chatky. Nejdříve jsem Darču ke skoku lákala na anglickou slaninu - neúspěšně - sice chvílema přemýšlela o vlezení do vody (stačila by tam, ani by nemusela plavat), ale nechtěla do vody skočit - vlézt (jen po mírném svahu jí to nedělá problém). Tak jsem Darču asi čtyřikrát z mola zvedla a do vody položila - s velkou pochvalou. Až Daruška byla ochotna skočit. Následovala velká pochvala a konec tohoto nácviku.

Dál jsme pokračovaly aportky - už je házím co nejdál mi to jde a Darča pro ně bez problémů plave. Hlavně musíme zlepšit - zrychlit vlez do vody :-)

Sice jsem si pořídila kousky plovoucích lan (tři tloušťky :-), ale vzhledem k počasí je Darča nosila jen na suchu (povel podej - aby se naučila, že se za ní cosi vine a že cosi občas přišlápne :-) - a jen to nejtenčí a nejkratší.

Také jsme tento týden využily i trénování ,,dones to" a ,,pošta" na někoho jiného, než je Jindra. Vzhledem k Darčiné únavě jsme šly jen čtyři stopy (kratší) a z toho jednu předmětovou - celkem dobré (mohla by předměty zalehávat rychleji a ochotněji)

Protože jsme toho poměrně dost nachodili a Darča se tváří skoro-unaveně, pokus o chůzi u nohy jsem rychle vzdala. Ale snažily jsme se zlepšit aport - předsednutí. Jestli se nám povede, aby Daruška aportovala opravdu rychle nevím, ale určitě jí chci naučit pěkné předsednutí s aportem v tlamě. (zatím když si sedná, aport pustí) Nově jsem to zkoušela s pytlkem plným pamlsků a ten je ochotna držet déle :-) Budeme zlepšovat předsednutí (aby si sedla sama - bez povelu) a delší klidné držení aportu.

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode