Dara Helvétský kříž

Výcvik - Chbany

08.05.2011 22:18

Dny 6.5.-8.5.2011 jsme s Daruškou strávily na výcvikovém víkendu v Chbanech u Žatce. Přespání bylo ve stanech na žateckém cvičáku s úžasným večerním posezením ;-) Díky mému spacáčku a ,,výhřevné" Darušce mi bylo teplo (a to nebylo každému - i ,,omrzlí" se ráno našli :-)

V pátek jsme s Darčou postavily stan a podívaly jsme se k řece (Darča se ráda koupe - po bříško :-) Darča šla (byla poslána :-) brzo spát do stanu - to aby byla druhý den plná energie - haha. Já večer zjistila, že sice mám 40litrů pitné vody, boudičku pro Darču (na odpočinek během výcviku) a kufr Opla Omegy - kombi plný věcí, ale nemám ani blbý kelímek na svařák (druhý den jsem to v Kauflandu napravila - už mám červený kelímek :-)

V sobotu byl v 9.00 nástup na sutinovém trenažeru ve Chbanech (sice je až u obce Přeskaky, ale prostě se říká Chbany :-) Naše skupina měla dopoledne trénink v sutinách a odpoledne plochy. Na trenažeru se psi pohybují hlavně po cihlách a kusech betonů, což nepatří mezi Darči oblíbené podklady pro běhání. Když ji figurant odběhl do místa, kam by musela vylézt po něčem nepříjemném (pro Darušku je hodně věcí nepříjemných :-), snažila se místo obejít po lepší ,,cestě". Ale měla jsem radost, že má zájem o figuranta a že ji stojí zato přemýšlet, jak se k němu dostat. Odpoledne jsme jeli do lesíka vedle sutin na plochy (vystřídaly se skupiny - aby jsme potrénovali vše, co potřebujem :-) - na oběd jsme se vraceli do Žatce, aby si pesani mohli pořádně odpočinout před dalším tréninkem. Vyhledávání v lese šlo Darušce lépe - není tam takový problém s povrchem :-) Daruška poprvé vyštěkávala člověka pod celtou - jen obličej koukal - a neměla s tím problém (jen budu muset figurantům kupovat špunty do uší - štěká hodně nahlas :-).

V neděli jsme si vybraly plochy (když jdeme na ty zkoušky :-) Darča výborně běhala - opravdu běhala a i daleko :-) Byla úžasná :-)) Je to moje kočička (i když Jindra říká, že je to pejsek :-) Odpoledne ještě někdo zůstával na potrénování překážek, ale protože byla Darča dopoledne moc šikovná (hodně se snažila) a byla už unavená, tak jsme jely domů.

Víkend byl úžasný, Daruška udělala obrovský pokrok. Už se těším na další :-)))

S čím jsem byla také moc spokojená byla skládací látková přepravka, v které Daruška odpočívala, zatímco jsem dělala figuranta ostatním pesanům v naší skupině. ( běžně jsou pejsci uvázaní, ale Daruška je na ,,bedýnku" zvyklá v práci a mnohem lépe si tam odpočine) Už mám objednanou více skládací a lehčí (kdo se s tím má tahat :-) I kyblíček na vodu s víčkem se osvědčil :-)

Krásné fotky jsou na Arančiných stránkách: https://aranka1.rajce.idnes.cz/trenink_Chbany_Zatec_6.-8.5.2011/

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode