Dara Helvétský kříž

Víkend

20.05.2012 17:07

V sobotu nás čekala ve Zdibech naše první předváděčka. Jindra nás tam vysadil cestou do práce. Nikdy jsem neměla ráda jakékoliv předvádění se před lidma (koncerty, závody), ale tohle jsem slíbila. Dělala jsem figuranta na vejšce a pak měla Darča najít a vyštěkat osobu za oknem. Nebylo by to těžké, ale otočil se vítr a Darča nic necítila. Poslala jsem ji tam třikrát, našla a vyštěkala, až když se jí osoba ukázala. Pro pěkné zakončení měla ještě přímáček. (radost mi udělala, když při hledání vyplašila zajíce ale neběžela za ním a pokračovala v hledání :-) Ostatní předváděli např vyštěkání výšky, poslušnost, přímáky... Jitka skvělě komentovala. Zpátky jsme šly od benzínky pěšky. Po polních cestách. Darča si stihla lehnout do močůvky - na kraji cesty, takže musela ještě do místní hasičské nádrže. Bohužel je zde málo vody a tak to na trénink není, ale na smytí smradlavé špíny to stačilo. I tak jsem Darču musela osprchovat, aby nemusela být přes noc venku :-)

V neděli jsme místo oficiálního tréninku jeli do Kunratic. Jindra měl opět odpolední a tak jsme jeli dopoledne opravit auto. Darča pocvičila poslušnost. Opět jsme od Pepy dostaly zajímavé tipy na zlepšení (hlavně obraty). Darča se snažila, mám z ní radost. S Jindrou jsme se vrátili domů (Omegu si vyzvednu zítra - stejně pojedu na cvičák, tak ušetřím naftu za dvě cesty :-)) Je vidět, že byl pro Darču víkend náročný - spí na gauči celé odpoledne a nahlas chrápe. (původně plánovaná stopa bude vynechaná a večer půjdem jen na pohodovou vycházku)

Takže se objevila otázka, jak rozvrhnout Darče trénink tak, aby jsme cvičily co nejvíc, ale aby měla stále radost do práce. Přitom tento víkend bylo náročnější jen přenocování v autě a ,,noční přesun". Předváděčku bych jako náročnou neoznačila a nedělní poslušnost také ne. Naštěstí, je na Darče vidět, kdy se jí do práce moc nechce - tomu se dá dobře přizpůsobit veškerá práce, aby se jí zvýšil zájem - ale stává se to jen výjimečně, vlastně jen ve vedru při poslušnosti. Budu jí muset tréninky nějak rozvrhnout, abychom trénovaly vše pravidelně (takto se mi občas stává, že vynecháváme většinou stopy naplánované na večer :-(

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode