Dara Helvétský kříž

stopa + klikr

26.03.2013 16:22

Sice je dnes zima (ale jen maličko pod nulou), ale nefouká (alespoň když jsem kladla stopu, tak nefoukalo). Takže jsem se rozhodla začít vycházku stopou. Našlápla jsem ji sama a pro Darču jsem se vrátila domů. Stopa měla nakonec starou cca hodinu. Na trávě. Bohužel při vypracování začalo foukat. A to opravdu hodně. Stopa byla velmi nepřesná, moje nálada se blížila nule. Označení předmětů křivé, ale ,,jisté". Pro ,,zlepšení" jsem našlápla ještě jednu kratinkou stopičku - s větrem v zádech. Jeden předmět na konci. Rovná. Alespoň označení bylo pěkné (i když křivé). Raději následovala vycházka...

Příští stopička bude za nejlépe bezvětří, delší, s hodně pamlsky pro větší přesnost.

Doma ,,klikáme". Hlavně zkouším aktivovat zadní nohy. Darča je již od našich společných začátků měla jakési neuvědomělé. Sice se to zlepšilo, ale až teď jsem se rozhodla je ,,opravdu zapojit do práce". Již delší dobu pracujeme na zvednutí (i kratičkém) nohy po doteku - používám drezurní bičík. Chtěla jsem to zkusit bez ,,pomůcky", ale i s pomocí nám to moc nejde. Přední nohy pochopila velmi rychle, i při delším doteku ji drží o chvilku déle. (teď jen krátce, ale budem pomaličku prodlužovat). Zato ta zadní - zatím jen levá - nám prostě nejde a nejde.

Zato dávání pravé packy na mé levé koleno nám jde lépe :-) (Darča umí dávat ,,fajf - five" - stojím před ní a na slovo ,,pac" pokrčím lehce koleno a dám na něj obrácenou ruku - aby mi mohla plácnout do dlaně. Velká pochvala a po několika opakováních máme alespoň předběžně zvládlé levé koleno :-)

Asi někde mám chybku, protože ač je Darča ,,naklikaná" a chápe klikání - alespoň co se týká čumáku a předních nohou (ty zadní prostě asi nejsou její ;-), tak má lepší projev a jen tak se nevzdává, pokud radostně chválím :-) - ,,ano" ,,dobře" - s radostným tónem. Ale co, hlavně když ji to baví :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode