Dara Helvétský kříž

Štěňátka - Gery (Akim)

24.05.2011 21:02

Udělali jsme s Jindrou provizorní plot kolem koňského výběhu - to aby zítra i pozítří mohl být Gery s Darčou venku. Dnes, když jsem odcházela s Daruškou cvičit, tak ani nebylo potřeba ho nechávat běhat venku než přijde Jindra - byl tak unavený hrama s Darčou a vůbec neustálým chozením na zahradu a zpátky, že prý spal, ještě když už byl Jindra doma :-)

Koupila jsem si skvělou knížku od Karen Pryor - ,,Svého psa nestřílejte" - opravdu úžasná knížka na téma motivace - nejen psů, koní, ale i lidí :-)

S Gerym jsme potrénovali navádění pamlskem a pak jen rukou - je moc šikovný, pochopil to rychle :-)

Teď se snaží vlézt Jindrovi do postele (u mě leží a místo si hlídá Daruška), ale nakonec stejně Gery usíná na pelíšku na zemi :-)

 

25.05.2011 21:03

Tak dnešek venku zvládli :-) Jen prý když Jindra přišel domů, tak v rámci vítání málem povolila část ohrádky (ale nakonec vydržela).

Odpoledne byli doma s Jindrou (střídavě na zahradě). Když Darče dovolíme ležet na gauči, Gery na ní ze země štěká - provokuje. Pak to nejčastěji pokračuje hrou...

...a končí unavenými psisky :-))

Na Gerym je znát, že tráví spoustu času se svojí lidskou rodinou - všude mě následuje (nebo by alespoň rád následoval), ale není vtíravý, vlezlý - prostě je rád s lidmi :-) - a takové znám všechny švýcary (Velké švýcarské salašnické psy) - jsou rádi se svými lidmi, ale stačí jim, že budou ležet svému pánovi u nohou či ho budou kamkoliv v klidu následovat :-) - Gery už má stálý pelíšek v místě, kde mám nohy, když jsem u počítače :-)


27.05.2011 21:05

Dnes odpoledne si Gerouška vyzvedli majitelé (prý se jim stýskalo - teď se bude stýskat nám :-) Daruška si odpočine a zase se mnou bude všude jezdit (už byla smutná, že zůstává doma a nemá svojí ,,práci" - doprovázet mě)

Gery je strašné milé štěndo (celý týden mi dělal ,,ocásek" :-) Vše snědl, jako odměnu bral jednotlivé granule :-) - to Darča pro granulky nepracuje :-(   Vzhledem ke ,,konkurenci" byla i Daruška akčnější a žravější :-)

 
 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode