Dara Helvétský kříž

soustředění - Živohošť

16.06.2013 21:59

Od 14.6. do 16.6. jsme byly účastníky původně jen vodního soustředění, které se pro velký zájem rozšířilo i o plochy a stopy. Místo konání stejné jako na Intercupu - Nová Živohošť - Junior camp - Tobogan. Opět pohodové ubytování v chatkách (a opět v pokojíku sami :-) ). S Darčou jsem měla naplánovány stopy s tím, že příští týden bychom rády začaly plochu v Nučicích. Protože v pátek dopoledne bylo perfektní počasí (měla jsem lehkou kombinézu a teplou mikinu, takže moc velké vedro nebylo ;-), vyrazily jsme na trénink ploch také. Pro velkou čtyřměsíční pauzu jsme začaly jednoduchým vysláním na osobu - Jarmilu. štěkání super, chuť do práce měla Daruška také ohromnou. Na další figurantku jsem ji musela poslat dvakrát - poprvé perfektně prohledala vysokou trávu ve směru, kam jsem ji vyslala, napodruhé i dohledala osobu ležící o kousíček níže (téměř bezvětří). štěkání výborné - i na další osobu. Zakončeno přímáčkem. Darča krásně hledala, prolézala i mladé, nízké smrčky.

V druhém kole jsme chtěly dát jen nácvikově výšku na stromě a přímáka. Poslala jsem Daru ve směru figurantky na stromě. Krásně prohledávala, nahoru ji kouknout nenapadlo (ještě jsme s výškovými úkryty téměř na začátku)S pomocí osobu vyštěkala. Při posledním přímáčku běžela malinko hůře a špatné (ne tak výrazné, jak je u Dary zvykem) bylo i štěkání (a hlavičku měla trošku na stranu). Jinak super. Celý víkend jsem uvažovala o tom, jestli to byla nejaká mírnější bolest zad, jestli je možné, že by ji to bolelo jen na plochách (jiné držení hlavy a pohyb..), jestli mám pokračovat... Po konzultaci jsem se rozhodla ukončit tréninky ploch. Mysím, že pokud by Darča měla hlasovací právo, asi by se nerozhodla pro (sice oblíbenou) činnost, při které cítí minimálně jakýsi diskomfort (možná i bolest). Je přeci jen dost dalších činností, které spolu můžeme dělat. Hlavně jsem nic podobného nevypozorovala např při skocích - jen tak z místa, na gauč, do auta... Takže zatím nebudu vypouštět nápad stopovat podle národního řádu ;-). Jen mě mrzí, že jsme si neudělaly ZTV1....

Jinak jsme pro velká vedra odjížděly na stopu v 6:00 - jak byla Darča unavenější, tak i prní úseky byly klidnější, soustředěnější... zlepšuje se i zalehávání malých IPO předmětů :-). Půl dne jsme vždy strávily u vody díváním se na "ostatní plavce". Darča se alespoň učila být v klidu, i když jsou ostatní velmi vzrušení nadšením z vody (které Dara opravdu nesdílí), já občas něco málo odfigurovala (surf, plavec). Voda byla po povodních celkem použitelná (až na mrtvé ryby). Díky rybám - a že některé měly cca 3/4metru (bez rybářského  přehánění) se nám někteří psíci postarali o ,,kulturní vložku" - "chyť mě, když to dokážeš, ale rybu nedám" :-).

V sobotu odpoledně jsme s Darčou vyrazily na výlet - bylo celkem vedro, tak jen cca deseti kilometrový okruh v lesích. večer super grilování, kytara...

Neděli jsme kromě našeho obvyklého programu (stopy, voda) měly zpestřenou naprosto nepřekonatelnou jízdou po Slapech na plachetnici. Darča se chovala jako profík a po počátečních nepokojích (když se nad ní přehazovalo ráhno) usnula :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode