Dara Helvétský kříž

soustředění Spáleniště

15.07.2012 23:39

15.07.2012 23:39

Prvních 14 dní v červenci jsme strávily na letním výcvikovém soustředění  ZBKP (záchranná brigáda kynologů Praha). Příjezd byl v neděli - 1.7. Od pondělka se začalo cvičit:

Pondělí

- dopol. - plochy - Jedna zabíhačka, hledání na druhé straně (kratší, než zabíhačka). Protože Darča nebyla rychlá jako obvykle, pokračovaly jsme jen dlouhými zabíhačkami-

- odpol. - sutiny  - nový trenažer - Dopoledne Darča nebyla moc aktivní a tak jsme v sutinách nacvičovaly zavřené úkryty. - Darča viděla, jak osoba do úkrytu zalézá, jak je zakrýván. Pak jsem ji vypustila, aby si osobu vyštěkala.

 

Úterý

- dopol. - plochy - delší zabíhačky s hledáním (dlouhá zabíhačka, kratší hledání). Bohužel při druhém hledání odešla figurantka hodně daleko - Darča se ale snažila - doběhla, ale osobu ukrytou pod větvemi padlého stromu nenašla - musela jsem ji poslat ještě dvakrát - jednou nevyběhla do směru a stočila se hodně dopředu). Další hledání bylo kratší - to aby dál hledala s chutí. Hledala bez problémů a se zájmem. Zakončeno zadržením.

- odpol. - sutiny  - starý trenažer - V sutinách jsme začaly opět zabíhačkou. Další bylo hledání - Dara hledala samostatně a vytrvale. Úkryt byl mezi ,,sutí". Darča u něj byla, ale osobu necítila - když začala klesat její intenzita hledání, začala jsem ji posílat do stran. Našla bez problémů. Zakončeno zabíhačkou. V druhém kole jsme trénovaly vyštěkání zavřeného úkrytu . To jsme zopakovaly s různými úkryty.

Středa a Čtvrtek

zúčastnila jsem se úžasného semináře poslušnosti ve Volenicích - Peter Scherk, překlad Petra Šenová, Darča jela se mnou, měla odpočinek - jen kratičké vycházky.

 

Pátek

Jsem pomocník na zkouškách,

Odpol stopa - s pamlsky, jeden předmět, pěkné

navečer jsem ji vzala do trenažeru na pohyb po paletách a jiných nepříjemnostech + překážky


Sobota

Dopol. - plochy - dobře prostupný les. Trénovaly jsme hledání přes cestu - jedna zabíhačka + dvě hledání. Moc pěkné.

Odpol. - Poslušnost - hlavně chůze u nohy - živost. Pěkné.

 

Neděle

Dopol. - plochy - vedro - zabíhačky s krátkým hledáním

Odpol.- sutiny - opět trénování zavřených úkrytů (tentokrát i se zabíhačkou) Pěkné.

 

Pondělí

Dopol. moc pěkná přednáška o plochách (strašně pršelo :-)

Odpol. - poslušnost - překážky (Darča zvládla místní kovový tunel ve tvaru S zakončený plachtou :-), pravidelně trénujeme i vysoký žebřík

 

Úterý

Ráno - stopa - jen s obloučky, dva předměty. S pamlsky. Pěkné (musím si dávat pozor, kudy stopa vede)

Dopol - Darča měla pauzu (když byla ráno tak šikovná :-) Já šla figurovat na trénink ploch - osmiček (aby se pes naučil vybíhat do stran a vracet se)

Odpol - sutiny - starý trenažer - tři ukrytí figuranti - Darču jsem poslala hledat, vyštěkání první osoby (kraj "sutiny"). Z místa vyštěkání jsem ji poslala zpátky do trenažeru - vyštěkání druhé osoby. Oba figuranty našla a vyštěkala zcela samostatně. Třetí osoba byla v části trenažeru, kde jsme nikdy nebyly - je zde "jen pár dřevěných beden". Darču jsem tam musela poslat. (to jsem již věděla, kde třetí osoba je). Ani po vyslání pach necítila, až na potřetí (mezitím prohledávala i jině prostory + z vlastní iniciativy i část přilehlé plochy :-) V druhém kole opět zavřené úkryty.

 

Středa

- Dopol. plochy - hlavně jsem figurovala na trénování osmiček - Darča si udělala jen jedno kolo hledání - pomalá, jinak slušné.

- Odpol. - poslušnost - opět chůze u nohy, překážky

 

Čtvrtek

- Dopol. plochy - zabíhačky + hledání. Ok

- Odpol a večer jsem dělala jednoho z figurantů na zkouškách.

 

Pátek

- dopol plochy - já trénink osmiček, Darča zabíhačky do hustých mladých smrčků

- odpol poslušnost - chůze u nohy, obraty, překážky

 

Sobota - balení a odjezd

Díky všem za skvěle strávených 14 dní :-))

 

Krásné fotky od Jáji na https://aranka1.rajce.idnes.cz/Spaleniste_2012/

(ty spálené nohy jsou moje - přivezla jsem si je ze semináře. Spousta informací, spálený nateklý obličej a bolavé rudé nohy - stálo to za to :-)) Super, perfektní :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode