Dara Helvétský kříž

soustředění Obalovna

15.06.2011 21:14

Soustředění Obalovna

O prodlouženém víkendu 9.6.11 až 12.6.11 jsme se s Daruškou zúčastnily soustředění na Obalovně (Vysočina). Ubytované jsme byly v areálu záchranné brigády Vysočina (Daruška spala na pokoji v přepravce – povinné – díky tréninku z práce jí to nedělá nejmenší problém, naopak si v ní lépe odpočine :-))

Protože jsme ve čtrtek přijely až večer (jela jsem z práce – konec v 19.30 a dokonce jsme nikde nebloudily – a bez navigace), stihly jsme se jenom ubytovat, Darča šla spát (aby načerpala síly na druhý den) a já poseděla s ostatními :-). Protože nás bylo hodně, byli jsme rozděleni na dvě skupiny (já byla u Jarmily).

V pátek naše skupinka absolvovala dopoledne sutiny. Na sutinové vyhledávání byl dohodnutý zámek v Červené Řečici.

Červená Řečice

,,Původně kamenná tvrz z patnáctého století, přestavěna v rozsáhlý renesanční zámek s ojediněle zachovalou fortifikací (opevnění), avšak neudržovaný a dnes ve špatném stavu. Celý areál stylově sjednocený. Zámek má šestiboký půdorys, dvě nádvoří, na fasádách lze spatřit zajímavá sgrafita - 16.století  a nad vchodem erb arcibiskupa Jana Bedřicha z Valdštejna. Budovy jsou renesančního charakteru, zbytkem hradu je válcová hláska(věž). V minulém století byl několikrát opravován, přesto je dnes prázdný a nevyužitý. Díky neutěšenému stavu jej Státní ústav památkové péče zařadil do seznamu ohrožených památek. Probíhá zde ,,slámování“ (okolo některých slaměných soch jsme prošli a vypadaly úžasně. Určitě stojí za to festival slámování navštívit)“

Nejdříve jsme byli na prvním nádvoří (odtud se dalo jít do celého zámku).Darča dělala zabíhačky, měla jsem z ní radost (již pěkně štěká).

Nejdříve jsem měla problém se v chodbách zorientovat, ale zlepšovalo se to (ještě týden a už bych věděla kde zrovna jsem :-)). Zámek musel být krásný, teď je naprosto prázdný a hodně zničený. Pro mě bylo hodně zajímavé sledovat rozdílnou náročnost úkrytů (některý úkryt se může zdát velmi snadný ale díky proudění vzduchu se může stát velmi náročný).Během dopoledne jsme se vystřídali s druhou skupinou (cvičili na náměstí číslo dvě)a tak si mohla Darča projít i druhé náměstí :-) Po skončení tréninku jsme jeli s Milanem nakoupit (jídlo k obědu a buřtíky navečer) – sama nejsem schopna trefit i přesto, že jsem trasu již jela, a tak vždy musím někoho poprosit ať mi neujede)

Odpoledne jsme jeli k rybníku na vodní výcvik. Protože jsme měli s Milanem neopren, byli jsme zvoleni jako figuranti (já v neoprenu opravdu byla – je v něm teplo a pěkně nadnáší :-), Milan usoudil, že je teplo – to bylo na začátku, na konci výcviku to jako promodralý netvrdil :-))

,,těžký život figuranta :-)"

Jako figuranty nás schopní pesani(všichni kromě Darči) tahali na surfovém prkně, lovili z vody, přinášeli aporty (odhozené ze břehu i z lodě), skákali z lodě, nosili lano (figurant leží na prkně a psovod vysílá psa aby mu odnesl lano, za které ho psovod přitáhne). Protože vodní práce nepatří mezi Darči oblíbené a nesnáší namočené uši, nosila jenom aporty (problém jí dělal i vstup do vody – schod – ostatní bez problémů skákali, Daruška musí opatrně :-), ale do vody vlezla a aportky donesla. Ostatní i plavali za lodí – součást zkoušky – plavání za lodí na určitou vzdálenost.

Večer byl úžasný táborák s kytarou a buřty.

V sobotu měla naše skupina nabitý program. Začali jsme brzo po ránu stopama. Darču jsme zkusili motivovat tím, že jsem stopu našlápla, na konci jsem se schovala a na vypracování ji vedla Jarmila. Stopu šla Daruška moc hezky, na konci ze mě měla radost :-). Druhá stopa byla již normální, ale vypracování opět pěkné (třeba se bála, že s ní nechci cvičit a budu ji půjčovat :-)) Protože mi při stopách z auta vytekla jakási tekutina (nafta to nebyla), na dopolední trénink v Červené Řečici jsme jeli s Jůlií (díky :-)). I přesto, že měla Darča za sebou stopování, vyštěkávala moc hezky. Protože jsme neměly auto, čekala na svoje ,,hledání“ v nové přepravce (Darča má nahoře vystřihnuté víčko, aby mohla koukat vrchem :-)) – velmi se osvědčila (Darča si v ní skvěle odpočine) a je úžasně skladná.

...práce figurantů...

Odpoledne jsme opět strávili u vody. Tentokrát Darča plavala do člunu (stálo mě to opravdu hodně přemlouvání – samotné vytažení do člunu naprosto bez problémů). Absolvovala i plavání za člunem – bez nadšení, ale v pohodě :-). Alespoň víme, co máme trénovat – vše :-).

...na odpočinek má Daruška novou úžasně skládací boudičku...

Jako figurantka jsem prošla ,,přirozeným výběrem“ –fenka Buffy mě upřednostnila při vytahování z vody před Milanem :-) - ten se prý může přitopit :-)  I na překážky a poslušnost jsme čas našli :-)

Večer jsme opět poseděli  (někteří hodně unavení usnuli na židli).

V neděli dopoledne jsme opět hledali v Řečici  (měli jsme štěstí- hodně pršelo, ale ve vnitřních prostorách zámku nám to nevadilo :-))– Darče se figuranti i trochu schovávali – viděla je odbíhat, jen je neměla hned u čumáku a musela zapojit nos – je to šikulka :-)

Odpoledne jsme uklidili a předali budovu a mohli odjet domů. Protože blízko Řečice bydlí se svými majiteli Arwenka, zajely jsme je s Daruškou navštívit. Absolvovaly jsme vycházku, poseděli jsme, přijela i Darčiná chovatelka Marta.  Arwenka je šikulka a krásná slečna. Viz fotogalerie. Při odjezdu nám v autě cosi vzadu vydávalo divné zvuky a pak začalo plavat na silnici.(ty se ozývaly už při odjezdu z Prahy, ale jen lehce). Díky Zbyškovi, že přišel na to, že máme úplně povolené kolo – málem nám upadlo :-(. Poté, co ho utáhl (já auto tak maximálně natankuju – již dvakrát v životě :-)), jsme v pořádku dojely domů.

P.S. vyteklá voda z auta byla z klimatizace – autíčko přestalo chladit :-(

 Za krásné fotky moc děkuji Julii - https://julyz.rajce.idnes.cz/sustredenie_obalovna_06_2011/

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode