Dara Helvétský kříž

slaňování

29.03.2012 23:06

Super zážitek. Od pražské brigády byla díky Renče možnost vyzkoušet si slaňování z budovy bez psa i se psem za pomoci a instuktáže týmu z https://www.hasici-rescue.cz/.

Ze stránek ZBKP ,,Od 7.3. 2012 každý měsíc členové a čekatelé ZBKP procházejí postupně kurzem slaňování pod vedením zkušených lezců z týmu Hasiči - Rescue v čele s Martinem Čapkem. Děkujeme za profesionální výcvik a těšíme se na další spolupráci."

Začali jsme vázáním uzlů.

Následovalo slaňování bez psů. Super - slaňovali jsme dvěma způsoby do šachty, vyzkoušeli jsme si i slaňování z okna. (popsala bych víc, ale chybí mi potřebná slovní zásoba).

Do speciálních postrojů jsme museli obléknout i psy...

...příprava...

...naši psi slaňovali nejen se svými psovody...

...Darča v šachtě I. (Nejdříve visel na laně psovod, a teprve pak se mu podával pes - jištěný. Darča byla celkem klidná, ale při prvním slaňování se jí moc nelíbilo, že ji dávají nožičkama mimo pevnou zem a packama se chytla jednoho hasiče kolem nohy. Držela se pevně, nechtělo se jí do díry :-) Když byla spouštěna níž - slaňovala pode mnou - snažila se držet hrany (hrabala packama, i se chytla mojí ruky - je zajímavé, že má v packách slušnou sílu ;-) Cestou dolů hluboce poknikávala - takové divné zvuky, jako kravička :-) Při dalším slaňování již bez problémů - sice do šachty nadšeně neskákala, ale v klidu šla k okraji, nenervovala se)

Darča v šachtě II.

Darča v šachtě III. Zkoušely jsme slaňování se psem nejen pod člověkem, ale i před. To Darče vyhovovalo víc, ale já měla míň prostoru pro manipulaci s lanem.

Darča v šachtě IV.

Protože Darča snášela slaňování i veškerou manipulaci (i postroj jí nevadil) chtěla jsem si vyzkoušet slaňování se psem oknem...

Tak za tím oknem visím a Daruška ještě netuší, že za chvíli bude viset se mnou :-)

Dara je právě prostrkována oknem za mnou...

Trochu jsem měla problém s lanem - jak se Darča spouštěla pod mě, chytla packama lano (objala ho. pacičky překřížila) a mě nešlo vyndat. Nakonec jsme slaňovaly i takto (jen jsem si měla dávat pozor, abych Darču lanem nespálila - ale prokluzovalo bez problémů)

...a už s Daruškou slaňujem dolů z okna.

Více fotek na https://darasson.rajce.idnes.cz/28.3.2012_Slanovani/

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode