Dara Helvétský kříž

Silvestr 2011

31.12.2011 20:45

Kvůli zvěři skorodomácí (koníci, kozlík) trávíme silvestr doma s kamarády. Darče to taky vyhovuje, letos bude naposledy spát v posteli (další povolená postel bude až příští rok :-)) Vzhledem k tomu, že je tu s námi i pes Majk, Darča s kámošem také budou ponocovat (jinak si Daruška zaleze buď ke krbu nebo do pelíšku a tam spí). Odpoledne jsme (šel i Jindra, Petr a Charlie - Katka připravovala doma úžasné jídlo ) šli na vycházku.

Vyrazili jsme ještě za světla kvůli petardám. Hlavní cíl byla skála kousek za Větrušicema odkud je vidět na Libčice. Z focení měla Darča viditelně menší radost než Majk...

...ale zvládla i posedět :-)

Doma si jako správní pořádní psi lehli ke krbu :-) a každý si vzal jednu ,,kostičku"

Po půlnočním přípitku (to už začaly ohňostroje a dělobuchy - Darča se sice viditelně nebála, ale víc se přitulila k mým nohám :-) jsme si s Daruškou šli lehnout (a v klidu přestát další rány z venku). Darča sice koukala, ale ležela v klidu (i pomaličku dýchala, nebyla nervozní). Ráno 1.1.2012 jsme vyjely na kole po místních polních cestách s cílem trochu zlepšit kondici Darče. Při jízdě střídám běhání (vždy jen klus) podél kola - ,,u nohy"  s dobou, kdy mě Darča na postroji táhne. Pro psa, po kterém se bude chtít opravdu kvalitní tah, to není dobrý systém, ale já potřebuji, aby Dara rozlišovala chvíle, kdy má tahat a kdy nesmí ( nejsem moc dobrý cyklista, abych se nechala táhnout přes všelijaké šutry). Tah se nám podařil nejvíce ve chvíli, kdy se před nás ,,zařadil" (přijel z jiné cesty a jel cca 50 metrů před náma) jiný cyklista se psem. Nejdřív jsem Darču nechala běžet bez brzdění (a to byla dobrá rychlost - na tachometr jsem se nestihla podívat :-) Za chviličku jsem v rámci pudu sebezáchovy zastavila (jen na ,,hou" - nemusela jsem ji brzdit) a dál jsme se rozjely již s brzdama. Táhla úžasně plynule a hlavně ovladatelně :-). Vycházku jsme jako vždy zakončily vychozením ,,na volno".

Po příjezdu domů Darča usoudila, že by si zasloužila něco k jídlu a aby něco dostala, začala rozebírat obsah tašek všech přítomných lidí a postupně ho přinášet (většinou s hezkým předsednutím - jen by někdy mohla sedět blíž). Teď spokojeně leží na gauči a spí :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode