Dara Helvétský kříž

lavinový výcvik Lesná 2014

09.02.2014 21:22

Od 5.2. do 9.2. jsme se zúčastnili lavinového výcviku se ZKO Březenecká na chatě Lesná v Krušných horách. (Výcvik začínal od neděle, my se s Darčou připojily až ve středu kvůli mé služební cestě do Německa).

Sice nebylo tolik sněhu, aby mohly proběhnout zkoušky (tam je povinná minimálně 20-ti centimetrová souvislá! vrstva), ale místy se Darča při hledání bořila až po bříško :-). Darča si zaštěkala na figuranty v bedně, první den jsme vyzkoušely hledání rukavice formou ,,zabíhačky" (někdo tak, aby to Darča viděla odnesl rukavice (svoje) a já ji tam vyslala. Pak už ani neviděla místo, kam je dává a musela hledat :-) Moc pěkné. Co bylo pro Darču také užitečné, bylo ubytování typu ,,všichni psi v kenelkách v jedné místnosti". Užitečné pro výuku odpočinku v ,,rušném" prostředí :-).

V hledání rukavic jsme pokračovaly i další dny - nejdříve opět ,,odnášečky", poslední den výcviku i standartní hledání. Tam Darča krásně hledala a běhala. Myslím, že (i přes úplně jiný a Darče dobře známý povel pro hledání věcí) nevěděla, že hledá rukavice. Krásně proběhala celý terén, několikrát minula jednu z rukavic. Poslala jsem ji přímo na rukavici se zdůrazněným povelem a tak ji sebrala a pěkně přinesla. Připadlo mi, jako kdyby ji v hlavě cvaklo, protože druhou našla téměř okamžitě (a to jsem ji vyslala trochu jinam).

Hledání bylo kvůli nedostatku sněhu vlastně plošné a tady jsem s Darčou byla maximálně spokojená - i přes těžší terén (místy bylo sněhu až moc :-) se snažila a krásně běhala. Štěkání super jako vždy :-)

Celý pobyt byl skvělý, poznaly jsme úžasné lidičky i pesany. Doufám, že si to příští rok zopakujeme :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode