Dara Helvétský kříž

kastrace + rekonvalescence

05.04.2013 21:46

05.04.2013 21:46

V úterý 2.4.před polednem jsme s Darčou nastoupily na veterinu. Doteď byla veselá, výborně žrala. Uspání bylo rychlé, operace proběhla v pořádku (nechali jsme také uříznout malou bouličku na cecíčku a vyčistit zuby. Darču jsem si zpátky domů odvážela probuzenou, ale ještě to přeci jen nebylo na samostatnou chůzi a nastoupení do auta. Trošku se nám pronesla :-) Jako památku po kastraci měla na pravém boku (ve slabině) jizvu s drenem). Až do večera bylo vidět, že má Daruška velké bolesti. Hodne´ě se k nám tiskla, klepala se, dokonce párkrát pískla. CChuděrka nevěděla jak si stoupnout/lehnout. Nějakou dobu i jen nahrbeně stála :-( . V noci to také nebylo nic moc. Několikrát jsme šly na zahradu - Darča si tam lehla, já si vzala péřovku a čekala, až Darů bude chtít zpátky domů. Ráno ve čtyři si vzala první sousto (a to měla před kastrací hladovku) - na kousíčky nakrájené uvařená krůtí srdíčka. V půl šestý si vzala i z dalších od večera připravených misek (to kdyby měla žízeň/hlad) - trochu podmáslí s tvrdým chlebem, v další hrstička granulek, čistá voda. Zbufla všechno a dokonce nic nevyzvracela - popelnice jedna :-) Od té doby se ji snažíme krmit malými dávkami cca 5x denně. Evidentně jí to vyhovuje. Ale brzy zase přejdeme na standartní model kdy krmíme hlavní jídlo jednou denně (někdy za stopu) a jinak dostává přes den odměny za výcvik. Ve čtvrtek byla s Jindrou na kontrole - dren vyndán, jizvička v pohodě :-) Již je jí výrazně líp (vlastně byl hrozný jen ten první den a i noc nestála za moc), ale je vidět, že to úplně v pořádku není - míň se hýbe - i při vrtění ocasem je klidnější a nehýbe celou zadní částí těla :-). A teď je spokojená, že už konečně smí na gauč :-) (první dny nemohla a vypadá to, že jí to vadilo nejvíc :-))

 

07.04.2013 21:47

V péči o Darču v rekonvalescenci se s Jindrou střídáme tak, aby nebyla ani chviličku doma sama (bojíme se poškození rány, ale Darča je zatím vzorný pacient). Zatím je jí sice viditelně lépe, ale i tak tráví naprostou většinu svého času spánkem. Již může na gauč, tak se z něj snaží slézat co nejmíň (co kdyby už nahoru nemohla :-) Až bude chtít, začneme chodit na vycházky - zatím se jen chodíme venčit na zahradu.

 

21.04.2013 21:48

Darča už má vyndané stehy, krásně zahojenou jizvičku a tak jsem ji vzala s sebou na cvičák. Měli jsme brigádu a ještě předtím školení GPS - a díky Darče jsem jela autem (přeci jen to je první ,,výlet" po operaci), takže nehrozilo, že se Daruška upracuje ;-). Před školením jsem ji vzala na trochu poslušnosti - chůze u nohy, po brigádě jsme šly pro změnu na překážky. Vzhledem k zádům a nedávné kastraci je náš výběr omezený, ale na všech máme co zlepšovat, tak to nevadí. Zaměřily jsme se hlavně na kladinu - po přejití jí dávám povel ,,stůj" - aby neseskakovala křivě, když by čekala, že půjde po kladině zase zpátky. Někdy dám povel zpátky - aby nezapoměla, že se i zpátky může chodit po kladině :-). Procvičily jsme i tunel - nejdříve ho běhala v postroji (Darče hodně vadily zvuky, které vydávaly kovové části ve styku s pevným tunelem - ale běhala ho i opakovaně :-) pak jsem jí ho sundala. I lávku na sudech si po delší pauze zkusila. Měla jsem radost, že nic nezapoměla, cvičila jak kdyby žádná pauza nebyla :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode