Dara Helvétský kříž

Jen tak

11.12.2012 19:07

Konečně začala zima. Sníh, mráz... Namrzlé silnice, uklouzané nebo posolené chodíky...

Pro větší mrazy zkracujeme dobu tréninků, omezila jsem i cvičení v Kunraticích - taková menší pauzička :-) Zato podnikáme více vycházek do okolí - do napadnutí sněhu byl nejvíce oblíbený okruh Větrušice - Palpost - Včelařský dol a podél Vltavy zpátky. (kvůli cestě podél vody tuto cestu vynechávám, když začne mznout a je možnost náledí - už jsem Darču jednou tahala z Vltavy a nehodlám to opakovat ;-) )Když nasněží upřednostňujem polní cesty - dá se tam dobře jezdit na běžkách a pro sníh je všude krásně vidět :-) Podle předpovědi byla na dnešek vyhlášená výstraha - náledí a čerstvý sníh. Pro mojí nižší řidičskou schopnost a pro velmi kladný ohlas od ostatních (skoro nikomu se nechtělo stát v kolonách způsobených nabouranými auty, nebo dokonce si sám zničit své vozítko) byl dnešní trénink zrušen. Jako náhradu měla Darča pěknou delší sněhovou vycházku.

Bohužel zatím nenapadlo dost sněhu na běžky, ale snad se tuto zimu ještě dočkáme - máme je jako zpestření při zlepšování kondice (Darču baví víc než běh u kola :-)

Přibližně jednou týdně chodíme i na ranní vycházku do Divoké Šárky.

Přírodní rezervace Divoká Šárka se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka (mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem) a na stepích nad ním, zejména na jeho pravém břehu. Stepi potom přecházejí do rozsáhlého lesa, což tak vytváří jeden z nejrozsáhlejších pražských parků.

Nemáme před zkouškama, nikam nespěcháme a tak jsem vynechala čtvrteční ranní tréninky překážek a chodíme zlepšovat kondičku :-) (A taky tím máme kratší cestu do práce než objížďkou přes cvičák  ;-). A alespoň má Darča změnu v terénu vycházek - do Šárky normálně nechodíme.

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode