Dara Helvétský kříž

Jen tak

12.02.2012 22:53

Víkend jsme s Darčou trávily na ,,výcvikových vycházkách". Tak jsem nazvala vycházky, na kterých se převážně cvičí. Protože je mráz a trocha sněhu, neděláme sice dlouhodobé odložení - to jenom doma, ale problémy nedělá povel ,,lehni" na větší vzdálenost. Někdy se nám povede opravdu pěkně - Darča si rychle lehne (vždy si lehá čelem ke mě) jindy k ní musím dojít (stačí pár kroků) než lehání dodá alespoň trochu rychlosti. Chtěla bych zvýšit rychlost - u těch pomalejších případů a poté i vzdálenost. Prokládám i povelem ,,sed". Vzhledem k zimě jde Darče suprově ,,vstaň". (vždy když se jí nechce dlouho ležet - mokro... je tento cvik skvělý; pokud se jí leží dobře - a to je většinou, dělá, že tento povel asi nikdy neslyšela :-)

Co musím pochválit, je chůze u nohy při navádění pamlskem. Jestli má víc hlad - když je u nás doma chladno :-) nevím, možná to bude častějšíma změnama pamlsků, ale najednou o ně má zájem! (A to jsem si říkala, že se na chůzi, kdy má pes čumák u ruky s mňamkou vykašlat - pro Dařino nechtění pamlsku). Pěkně ťape, nechá se ,,směrovat", prostě super. Sice jen chvilku, ale i z té mám radost :-)

Stále trénujeme obraty a hlavně z předsednutí povel ,,k noze" - je to pro Darču novinka - již mě nemá obcházet, ale jen se přiřazuje. Pokud nehnu pravou rukou je to dobrý. Pokud se pravá ruka pohne, Darča mě oběhne :-) Ale výrazně se zlepšil obrat vlevo.

Během vycházek občas potkáme i nějaké kámoše na proběhnutí (ne moc často - zas tolik lidí tu se psama na pořádné vycházky nechodí). Tento víkend to byla úžasná a rychlá :-) Dobrmanka.

Darča byla ze hry velmi lehce odvolatelná :-) (neplatí to vždy, o to větší mám radost - dokonce si ke mě chodila i v průběhu her pro pamlsek)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode