Dara Helvétský kříž

Jen tak - vánoční svátky

26.12.2011 20:37

O vánočních svátcích jsme na cvičák ani na nějaký trénink nešly. Místo toho jsme pracovaly na kondičce a poslušnosti. Kondici zvyšujeme pomocí kola a dlouhých vycházek.

Z poslušnosti jsme se věnovaly hlavně vysílačce, aportu a sedni, lehni, vstaň nejen u nohy, ale i při běhání na volno. Snažím se i o zlepšení chůze u nohy, ale zatím jsme u očního kontaktu při sezení (mám pocit, že úplně nechápe, že se má dívat i při stání, chůzi - na upozornění, že nekouká, sice koukne, ale sedne si k tomu - a nechce se rozejít). Začala jsem tedy vyžadovat koukání samostatně i při stání...

K pohodlnějšímu cvičení některých cviků poslušnosti jsem vyklidila část bývalé ,,herny" pro štěňátka (nyní spíš skladiště) a dala na podlahu starý koberec (měl se vyhodit, ale ještě poslouží :-). Měla jsem totiž doma problém se cviky, které jsou sice vhodné na malý prostor, ale vyžadují rychlost (máme parkety, dlažbu nebo lino a vše lehce klouže). Zatím jsme zde procvičovaly jen obraty a sedni/lehni/vstaň - při těchto povelech u Darči nejen stojím, ale teď se mi osvědčilo i si kleknout (Darča stojí přede mnou). Začaly jsme i couvat. Sice to nějakou dobu bude ještě trvat, ale Darča zečíná chápat, že si nemá sedat nebo lehat, ale hnout celým tělem (pamlsek jí přikládám k hrudníku - to se mi osvědčilo nejvíc)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode