Dara Helvétský kříž

Jen tak - hlídání Arwenky

10.12.2011 18:53

od 8.12. do 11.12.2011 máme na hlídání Arwenku. Až doteď jsem si myslela, jaká je Darča akční a živá, ale Arwenka je větší švýcarské torpédo :-) Když už Darča leží (že by už mohla spát), Arwenka přijde a vyštěkává ji k nějaké činnosti - většinou marně. Je moc zajímavé sledovat jejich chování. Jsou věci, co se dělat nebudou - např. strkat hlavu na stůl :-). Arwenka bez problémů poslouchá na ,,fuj". Pokud překračuje Dařiny ,,hranice" (leze jí do pelíšku..) Daře stačí delší pohled, aby Arwenka s činností přestala - možná dostala jako štěně dobrou výchovu, možná je to plemenem :-)))

Holky jsou s náma v domě (zahrada je jim také k dispozici, ale z té Arwen radost nemá - již zjistila, že ohradník pro koně dává nepříjemné rány...). Svůj pelíšek má Arwenka také (stejně jako naše beruška) v ložnici - Darča ji svůj půjčovat nechce ;-). Večer jsou rády, když je pustíme na gauč - odměna za ,,práci".

Protože Darča dobře tahá v postroji (a protože si Arwenku netroufám pouštět déle než na chvilku a na hodně vhodných místech..

- přeci jen není naše ;-), vyzkoušela si to Arwen také. Postroj dostala po Darče - sice jí byl menší, ale šlo to. Holky mě velmi mile překvapily.

V pátek jsem holky vzala na výlet. Autem jsme se ráno dopravily ke kamarádce Ivče do Ďáblic (šli jsme s kočárkem s malou Aničkou a Belou - husky) - seděly připoutány na zadní sedačce.

Terén byl různorodě bahnitý :-)

Přes ďáblický lesík jsme někudy došly do Chaber a jakousi jinou cestou se vrátily zpět k autu :-)

Stejně jako Darča i Arwenka pomáhala při úklidu stáje...

...a kostička za odměnu

Oblíbené místo je pro obě u krbu :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode