Dara Helvétský kříž

Jak na nový Rok, tak po celý rok - vycházka

01.01.2014 20:33

Nový rok 2014 jsme začaly vycházkou. 1.1.2014 -  29,5 km. 

Prvního ledna je všude klid, jen ty hospody nejsou moc otevřeny (ještě jsem takovou nenašla). Cesta začala zajímavě. Nejdříve jsem si chtěla koupit vodu - bez bublinek, aby byla i pro Darču (nevzala jsem si ji z domova). Na nádraží v automatu neměli bez příchutě a tak jsem zainvestovala do asi nejdražší vody 0,5l ve střední Evropě - 49Kč. Pak už jsme seděly ve vlaku na Hlaváku, když volala Ivča, ať jim koupíme lístky, že horko-těžko stíhají. Naštěstí paní na pokladně byla skvělá a dala nám skupinovou jízdenku - vyšlo to levněji.

Vlakem jsme dojely (bylo nás pět :-)) do Čelákovic a odtud jsme chtěly po žluté do Sojovic. Hned na začátku jsme ztratily značku a místo toho se pěkně držely cyklostezky. Dělalo to zacházku cca 3 km (a mohlo ještě víc, když jsme málem přešly přívoz přes Labe). Dál již byla cesta bez problémů. Velmi nás překvapil otevřený obchod (myslím, že právě v Sojovicích). I čevenou značku jsme našly bez problémů a tak jsme nemohly minout přírodní koupaliště Lhota - z této strany a ještě k tomu v zimě ho neznám;-). Přes Křenek jsme pokračovaly až do Kostelce nad Labem, kam pro naší výpravu dojel Jindra :-).

Vzhledem k tomu, že je tento kraj převážně rovinatý ( jeden kopeček jsme potkaly), byla to nenáročná trasa. Jen si nedokážu představit, jak to tam musí vypadat v létě - mraky chodců, cyklistů... . Ale 1.1. naprostý ideál ;-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode