Dara Helvétský kříž

Intercup Humanity 2013

27.05.2013 21:57

27.05.2013 21:57

Intercup Humanity 2013

Intecup Humanity, jehož počátky se datují do roku 1999, je prestižním závodem záchranných psů a výsledky tohoto závodu jsou druhým kolem ke kvalifikaci na mistrovství světa IPO-R.

Místo konání bylo vybrané dokonale - 24. - 26. 5. 2013, Juniorcamp Nová Živohošť. Letošní ročník pořádala pražská brigáda a tak jsme s Darčou jely pomáhat. Najížděli jsme už v pátek dopo (někteří zde byli od čtvrtka, ale to jsem ještě musela do práce). I přes objednávku slušného počasí téměř celé tři dny pršelo. Naštěstí byl deštík poměrně mírný - žádná průtrž (větší voda padla jen jednou - při Broňkových stopách :-( , chvílema dokonce nepršelo vůbec ) Přes počáteční problémy - změna terénu na sutiny (muselo se jezdit až do Hlubočep), předem pripravené a dohodnuté louky se zrovna sekaly (měly být už posekány, ale deště vše zpozdily) - takže i změna prostor na stopy, vše proběhlo v pořádku. V pátek jsme připravovali překážky, vyměřovali distance a hlavně připravovali lodě na vodu. Odpoledne zbyl čas i na vycházku po krásném okolí. Večer posezení a jídlo v místní hospůdce výborné :-). V sobotu probíhaly stopy a voda. Dopoledne sice nepršelo, ale vzhledem k tomu, že jsem byla pomocníkem v neoprenu ve vodě, bylo mi to celkem jedno ;-). Tak jsem půl dne strávila tím, že jsem získávala modro-fialovou barvu v obličeji, padala ze člunu do vody a za stálého mávání volala ,,haló, haló, tady,tady" a občas si lokla vodu ze Slap :-). Odpoledne jsem chodila při ,,stopařských" poslušnostech ve skupince. Darča měla na programu (krom více kratších vycházek) i stopu. Krátká (hodně pamlsků) - stále nic moc, ale to se zlepší :-).

V neděli jsem kvůli nachlazení ze soboty pomáhala pouze na poslušnostech (původně jsem byla psaná na plochy). Alespoň jsem viděla výkony soutěžících - a že některé byly opravdu super. Téměř celý den propršelo, takže se Darče z chatičky vůbec nechtělo - vytáhla jsem ji alespoň na venčení :-). Všichni jsme byli zmoklí, v hospůdce se snad nejvíc prodávala polívka. Závod končil výrazně později než v sobotu (více účatníků na plochách i sutinách), ale myslím, že se povedl a účastníci odjeli domů spokojení. Odjezd se nám (mě a Darče) posunul, díky shánění oleje do autíčka - díky místním za pomoc :-) Příjezd domů těsně před půlnocí :-))

Startky a výsledky na https://www.zachranari-praha.org/INTERCUP/index.html

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode